Znany polski mechanik, youtuber z Podlasia pokazał zniszczony silnik 3.0 TDI! Nie dla ludzi o słabych nerwach!

Znany polski mechanik, youtuber z Podlasia pokazał zniszczony silnik 3.0 TDI! Nie dla ludzi o słabych nerwach!

Audi A6 C6

Podaj dalej

Jak wiadomo nie od dziś, silniki 3.0 TDI V6 nie należą do szczególnie niezawodnych konstrukcji. Oczywiście nie są to złe jednostki, jednak z wiekiem wychodzą na jaw pewne usterki. 6-cylindrowe motor nigdy nie były tanie w eksploatacji. Tak samo jest i w tym przypadku.

Dość dziwna usterka w tym silniku

O rozciągających się łańcuchach rozrządu w jednostce wysokoprężnej 3.0 TDI już wiemy. Znamy też problemy z klapkami w kolektorach ssących. Wiadomo, że z czasem, wymiany będą wymagać również wtryskiwacze. Z resztą jak w każdym dieslu z tamtych lat. Jednak to co pokazał Profesor Chris jest dość zaskakujące. Jak widać na podlinkowanym przez nas filmie, zawór uderzył w cylinder.

Jeśli chcecie wiedzieć dlaczego tak się stało, musicie obejrzeć nagranie wideo. Nie będziemy psuć wam zabawy, bo film jest naprawdę ciekawy. Jeżeli lubicie mechanikę, to nie możecie przeoczyć tego nagrania. Przy okazji, zobaczycie jak skonstruowany jest silnik 3.0 TDI.

Czy warto kupić Audi z takimi dieslem?

Tak, ale pod warunkiem, że macie 10-15 tysięcy złotych w zapasie na naprawy. Niestety, to nie są jednostki tanie w utrzymaniu. Mają też swoje lata i w większości przypadków potężne przebiegi. W rezultacie, wymagają bardzo dużych nakładów finansowych.

Fot. Audi

Masz diesla i chcesz zaoszczędzić? Teraz możesz przerobić go na gaz!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News