Znaleźliśmy zadbane Audi RS6 C5 z małym przebiegiem! Auto jest w Polsce!

Znaleźliśmy zadbane Audi RS6 C5 z małym przebiegiem! Auto jest w Polsce!

Audi RS6

Podaj dalej

Na jednym z większym portali aukcyjnych w Polsce pojawił się bardzo ciekawy egzemplarz kultowego Audi RS6 C5. Samochód ma przejechane zaledwie 80 000 km i wygląda naprawdę rewelacyjnie. Postanowiliśmy przyjrzeć się mu nieco bliżej.

Szybkie kultowe Audi w dobrym stanie

Na początek kilka ważnych faktów i parametrów. Audi RS6 C5 było pierwszym tak mocny autem klasy średniej wyższej tej niemieckiej marki. Co prawda w przypadku poprzedniej generacji była oferowana wersja S6, jednak miała ona znacznie mniejszą moc. Pierwsza generacja RS6 ma pod maską podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4,2 l. Jednostka ta generuje moc 450 KM. Jej maksymalny moment obrotowy to 560 Nm. Dzięki temu, samochód rozpędza się do setki w zaledwie 4,5 s. Jego prędkość maksymalna to aż 270 km/h.

Ile kosztuje ten egzemplarz i co oferuje?

Samochód wystawiono za 80 000 zł. Auto zostało wyprodukowane w 2003 roku. Auto ma skórzaną tapicerkę oraz czarną podsufiktę. Nie mogło zabraknąć też ekranu z nawigacją, a także 2-strefowej automatycznej klimatyzacji. Na pokładzie tego egzemplarza jest nawet telefon. W latach, kiedy samochód ten był oferowany, aby rozmawiać przez telefon w aucie ludzie decydowali się na zakup dodatkowej karty sim. Obecnie wystarczy sparować smartfona z systemem info-rozrywki w samochodzie i to właściwie wystarczy. Kiedyś stosowano zupełnie inne rozwiązania.

Audi RS6 C5 zostało sprowadzone z Belgii. Jak opisuje je sprzedający, samochód został odkupiony od kolekcjonera. W aucie wymieniono wiele istotnych elementów. Jak widać poprzedni właściciel dbał o ten egzemplarz. Przynajmniej tak wynika z opisu aukcji. Są tutaj między innymi zakupione nowe opony, oprócz tego uszczelniono silnik, przeprowadzono też odgrzybianie i regenerację klimatyzacji.

Samochód ma też zupełnie nowy rozrząd, a także kilka nowych elementów takich jak: przednie części zawieszenia, akumulator, sondę lambda, jedną z cewek zapłonowych, a także wszystkie filtry i oleje. Także w skrzyni i dyferencjale. W wystawionym na sprzedaż RS6 C5 zamontowano również wydajniejszy centralny intercooler. Jak deklaruje sprzedający, egzemplarz jest w pełni bezwypadkowy. Możliwa jest zamiana za: BMW M5, M6, Mercedesa 500 E, a także jeden z kilku modeli Porsche. Link do aukcji.

Fot. Audi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News