Znaleźliśmy w Polsce nowy samochód za 25 000 zł! Czy, aby na pewno to nie ściema?

Znaleźliśmy w Polsce nowy samochód za 25 000 zł! Czy, aby na pewno to nie ściema?

Kobieta z telefonem

Podaj dalej

Przeglądają motoryzacyjne ogłoszenia trafiliśmy na coś zaskakującego. Okazało się, że za 25 000 zł można mieć nowe auto. Nie jest to ani Fiat, ani Skoda, ani nawet Dacia. To Mitsubishi Space Star. Japoński samochód klasy A.

Czy faktycznie można mieć ten model aż tak tanio?

Po chwili okazuje się jednak, że to sprytna zagrywa sprzedażowa. W opisie aukcji, do której link znajdziecie tutaj, cena wynosi 25 000 zł. Jednak jak informuje sprzedający, trzeba do niej doliczyć jeszcze 60 rat po 499 zł. Ile więc realnie kosztuje ten egzemplarz? Dokładnie 54 900 zł. Porównując Mitsubishi Space Star do Toyoty Aygo czy Kii Picanto, cena nie wypada już tak atrakcyjnie. Trochę szkoda. Jednak, trudno łudzić się, że japoński samochód będzie tym najtańszym na rynku.

Co oferuje sprzedawany egzemplarz Mitsubishi Space Star?

Pod maską auta pracuje maleńki 71-konny silniczek benzynowy o pojemności 1,2-litra. Nie ma co liczyć tutaj na spektakularne osiągi. Ten samochód po prostu jedzie i to wszystko. Napęd przekazywany jest na przednie koła. Na pokładzie jest manualna skrzynia biegów. Samochód ma kilka systemów bezpieczeństwa takich jak ESP, ABS czy uchwyty ISOFIX, ale we współczesnych autach to absolutny standard.

Na pokładzie są jeszcze dwie poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, a także kurtyny boczne. Ciekawym elementem ułatwiającym odśnieżanie w trakcie zimy jest podgrzewana przednia szyby. Śniegu, co prawda, prawie już w Polsce nie ma, ale taki gadżet przydaje się również do usuwania szronu. Jest tutaj również manualna klimatyzacja, ta w niektórych małych autach jest za dopłatą, więc dobrze, że jest.

Mitsubishi logo
Fot. pixabay.com

Na jakie jeszcze elementy wyposażenia możemy liczyć?

Samochód ma również radio z odtwarzaczem CD, jego obecność nie jest już taka oczywista w dzisiejszych czasach. Raczej trzeba za niego dopłacić, ale większość osób i tak słucha muzyki z internetowych platform. W dzisiejszych czasach nie mogło obyć się również bez gniazda USB. Z przydatnych gadżetów warto wspomnieć jeszcze o głośnomówiącym zestawie Bluetooth i o wielofunkcyjnej kierownicy. W tym segmencie nie jest to takie oczywiste. Jest tu jeszcze czujnik deszczu oraz zmierzchu. Oznacza to, że w trakcie deszczu automatycznie włączają się wycieraczki, a kiedy zapadnie zmrok, samochód sam włącza światła.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również