Znaleźliśmy ogłoszenie z BMW, które ma największy przebieg w Polsce! Musisz to zobaczyć!

Znaleźliśmy ogłoszenie z BMW, które ma największy przebieg w Polsce! Musisz to zobaczyć!

BMW kierownica

Podaj dalej

Ostatnio poszukiwanym przez nas Audi z największym przebiegiem w Polsce. Jako, że artykuł cieszy się bardzo dużą popularnością, postanowiliśmy tym razem znaleźć takie BMW. Jaki ma przebieg i który model okazał się najlepszym maratończykiem?

BMW z rekordowo wysokim przebiegiem

Egzemplarz BMW z największym przebiegiem, który udało nam się znaleźć na jednym z największym portali aukcyjnych to 530d E39 w wersji kombi. Nazwa marketingowa to Touring. Samochód został wyprodukowany w 2000 roku i poprzedni użytkownikom udało się przejechać nim aż 617 000 km. Pod maską auta pracuje 3-litrowy, pancerny diesel M57D30 o mocy 193 KM. Te jednostki spokojnie przejeżdżają ponad milion kilometrów. Oczywiście pod warunkiem, że są odpowiednio szanowane, a naprawy wykonuje się na bieżąco.

Samochód ma automatyczną skrzynię biegów, która nieco osłabia jego osiągi. Poprawia za to komfort podczas jazdy w trasie. Pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu po 8,3 s. Prędkość maksymalna tego modelu to 227 km/h. Auto wystawiono za 8 900 zł. Link do ogłoszenia znajdziecie klikając tutaj.

BMW 528i E39
Fot. BMW

Jakie wyposażenia ma ten egzemplarz?

Dość bogate. Auto ma między innymi w pełni skórzaną tapicerkę oraz drewniane wstawki. Jak na luksusową limuzynę przystało jest tu też 2-strefowa automatyczna klimatyzacja, ale w E39 to standard. Nie mogło zabraknąć również systemu ESP – jego obecność w tamtych czasach wcale nie była oczywista. Z resztą tak samo jak podgrzewania przednich foteli, czujników parkowania z przodu i z tyłu, a także kurtyn powietrznych. Jest tu również szyberdach oraz relingi.

Reflektory ksenonowe, kierownica wielofunkcyjna czy tempomat również były opcjonalne. Taki samochód, kiedy wyjeżdżał z salonu jako nowy mógł kosztować grubo ponad 200 000 zł. Dzisiaj można go mieć za mniej niż 5% jego pierwotnej wartości. Na tej podstawie dobrze widać jak samochód z tak dużym przebiegiem w wieku 21-lat stracił na cenie.

BMW E39
Fot. BMW

Co zostało wymienione?

Właściciel chwali się, że zainwestował w remont tylnego zawieszenia oraz w regenerację wtryskiwaczy. Sprzedający gwarantuje też, że samochód nie kopci. Zapewnia również o jego dobrych własnościach jezdnych oraz o płynnej pracy automatycznej skrzyni biegów. Trzeba przyznać, że to dobrze wróży na przyszłość.

Fot. pixabay.com, BMW

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News