Znaleźliśmy najtańszego Volkswagena Passata B5 z dieslem 1.9 TDI! W jakim jest stanie?

Znaleźliśmy najtańszego Volkswagena Passata B5 z dieslem 1.9 TDI! W jakim jest stanie?

VW Passat B5

Podaj dalej

Volkswagen Passat B5 jeszcze kilka lat temu cieszył się dużą popularnością na rynku aut używanych. Obecnie te model z roku na rok znika z polskich ulic. Za kilka lat zostaną tylko najbardziej zadbane egzemplarze, które zostaną klasykami.

Jak wygląda najtańszy egzemplarz tego modelu?

Zanim jednak to nastąpi, na rynku będą jeszcze jeździć egzemplarze w różnym stanie. Najdroższy egzemplarz Passata B5 po faceliftingu z silnikiem Diesla została wyceniony na około 8000 zł. My postanowiliśmy sprawdzić ile kosztuje najtańszy takie samochód w wersji jeszcze sprzed modernizacji. Przeglądając ogłoszenia na jednym z najpopularniejszych portali aukcyjnym trafiliśmy na egzemplarz za 1200 zł.

VW Passat B5 Przód
Fot. Volkswagen

Samochód ma nieoryginalne reflektory oraz dokładane światła LED do jazdy dziennej. Auto jest w białym kolorze. Właściciel też na ten sam kolor pomalował kołpaki. Tylne lampy zostały oklejone czarną folią. Oglądając zdjęcia już na pierwszy rzut oka widać, że tylna klapa jest zardzewiała. Pakiet tuningowy jest mocno dyskusyjny. Jednak z drugiej strony nie można narzekać kupując samochód za niewiele ponad 1000 zł.

Jaki silniki pracuje w tym aucie? Co wiadomo o wyposażeniu?

Pod maską Volkswagena Passata B5 z ogłoszenia pracuje 90-konny silnik Diesla 1.9 TDI. Auto nie należy do przesadnie szybkich. Dodatkowo spowalnia go jeszcze skrzynia automatyczna. Im mniejsza moc tym bardziej czuć spadem przyspieszenia porównując manual z przekładnią automatyczną. Pierwszą setkę osiąga w 15,6 s. W przypadku skrzyni ręcznej byłoby to o około 2 s szybciej. Jednak nie można zapomnieć o bardzo niskiej cenie wystawionego auta. Przez to wiele się temu autu wybacza. Jego prędkość maksymalna to 176 km/h.

passat b5
Fot, Volkswagen

Jakie wyposażenie ma sprzedawana egzemplarz? Skórzaną, jasną tapicerkę oraz 2-kolorową deskę rozdzielczą. Jest tu też skrzynia automatyczna. Niestety, jak wynika z opisu, działa tutaj tylko jedynka oraz wsteczny. Szczerość w ogłoszenia to bardzo dobra cecha. Za to należy się właścicielowi duży plus. Samochód ma przednie elektryczne szyby, automatyczną klimatyzację, relingi dachowe oraz elektrycznie ustawiane lusterka i radio z odtwarzaczem CD. Auto ma przejechane ponad 300 000 km. Link do aukcji znajdziecie klikając tutaj.

Fot. Volkswagen

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News