Zapuścili prawie nowego Mercedesa Maybacha! Zobacz jak wyglądało jego czyszczenie! [WIDEO]

Zapuścili prawie nowego Mercedesa Maybacha! Zobacz jak wyglądało jego czyszczenie! [WIDEO]

Maybach

Podaj dalej

Przeglądając wideo na YouTubie natrafiliśmy na dość szokujące nagranie. Widać na nim Mercedesa Maybacha, ale w kompletnie zapuszczonym stanie. Źle wygląda nie tylko lakier samochodu, ale też jego wnętrze. Aż trudno w to uwierzyć!

Czyszczenie takiego wozu nie jest łatwe!

Oglądając film, można mieć wrażenie, że mycie takiego samochodu to prosta, szybka i przyjemna praca. Nic bardziej mylnego! Jeśli spróbowalibyście zrobić to na własną rękę, napotkalibyście na różne trudności. Takie profesjonalne mycie wymaga dobrego sprzętu. Trzeba zainwestować w dobrej jakości, piorący odkurzacz. To jednak nie wszystko. Równie ważna jest skuteczna chemia do czyszczenia.

Sama skuteczność jednak nie wystarczy. Dobrej jakości środki czyszczące nie mogą też być zbyt żrące. W przypadku zakupu nieodpowiednich preparatów, szybko usuniemy brud, ale wraz z nim zejdzie też lakier lub kolor na danym materiale. Właśnie dlatego, po zakupie chemii, warto najpierw sprawdzić jej działanie w mało widocznym miejscu.

Bezpieczniej jednak jest…

…oddać samochód do profesjonalnego studia detailingowego. Oczywiście za taką operację trzeba będzie zapłacić kilkaset złotych. Jednak osoby, które znają się na tym, przeprowadzą takie czyszczenie profesjonalnie i raczej nic przy tym nie uszkodzą. Robiąc to na własną rękę, ryzykujemy zniszczeniem niektórych elementów tapicerki, deski rozdzielczej czy karoserii.

Fot. YouTube/Kanał: Stauffer Garage

Tankując na tych stacjach benzynowych sporo przepłacasz! Podpowiadamy, gdzie powinno się to robić!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News