Zaprezentował BMW X5 M za rozsądne pieniądze! Niestety, koszty utrzymania nie są już tak atrakcyjne

Zaprezentował BMW X5 M za rozsądne pieniądze! Niestety, koszty utrzymania nie są już tak atrakcyjne

BMW X5 M

Podaj dalej

Znany dziennikarz motoryzacyjny zaprezentował kolejne ciekawe auto, które za kilka lat będzie ciekawym i zyskującym na wartości klasykiem. Mowa o pierwszym usportowionym SUV-ie BMW, czyli o X5 M E70.

Co ma pod maską ta potężna maszyna?

Źródłem napędu jest w tym przypadku 4,4-litrowe, podwójnie doładowane V8 o mocy 555 KM. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki to 680 Nm. Dzięki takiemu silnikowi, ten ciężki SUV osiąga pierwszą setkę w zaledwie 4,7 s. Prędkość maksymalna tego modelu została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Choć samochód miał premierę ponad 10 lat temu i był produkowany zaledwie przez 4 lata, to jego osiągi nadal robią duże wrażenie.

BMW X5 M jest stosunkowo tanie, ale…

No właśnie. Ceny takiego auta na rynku samochodów używanych wahają się od około 90 000 zł do 200 000 zł. Oczywiście jest to dużo pieniędzy. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że za cenę nowe samochodu w segmencie C czy D mamy 555-konnego luksusowego SUV-a, można uznać zakup takiego auta za dobrą okazję. Niestety nabycie takiego wozu to nie wszystko. Trzeba jeszcze mieć odpowiednią ilość gotówki na eksploatację takiego samochodu. Jak wynika z filmu, koszt wtryskiwaczy do tej jednostki wynosi 16 000 zł. Jak widać silnik ten nie należy do szczególnie niezawodnych. Do tego co 100 000 km, trzeba wymieniać panewki. Jednak to przypadłość zdecydowanej większości eMek. Na szczęście, nie robi się tego często.

BMW logo
Fot. pixabay.com

Gdzie szukać zadbanego egzemplarza?

Tego typu aut w Polsce jest jak na lekarstwo. Na szczęście można sprowadzić taki samochód z Niemiec lub ze Szwajcarii. To dwa kraje, gdzie mamy największą szansę na znalezienie ciekawego i zadbanego egzemplarza. Oczywiście można zacząć od Polski, ale ,,upolowanie’’ auta po niegroźnej kolizji z Zachodu to również ciekawy pomysł. Można poszukać też X5 M w USA. Historię wypadkową samochodu można sprawdzić na stronie Carfax. Skorzystanie z raportów generowanych na tej stronie, pozwoli uniknąć zakupu auta po powodzi, pożarze czy po poważnym wypadku. Decydując się na zakup auta ze Stanów Zjednoczonych, warto znaleźć godną zaufania firmę, która się tym zajmuje. Niestety na rynku jest też grupa importerów mocno zawyżających ceny. Zdarzają się również oszustwa, więc trzeba mieć się na baczności.

Fot. BMW, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News