Zapłacił za naprawę klimatyzacji w Mercedesie ponad 40 000 złotych! Szok!

Zapłacił za naprawę klimatyzacji w Mercedesie ponad 40 000 złotych! Szok!

Zepsuta klimatyzacja w Mercedesie C222

Podaj dalej

Na kanale The Mike pojawił się kolejny odcinek z Mercedesem Klasy S w wersji coupe C222 z zepsutym układem klimatyzacji. Auto nie chciało chłodzić. Niestety usterka okazała się dużo poważniejsza niż mogło się wydawać.

Dlaczego usunięcie tej usterki kosztowało tak dużo?

Ze względu na fakt, że tego typu układ klimatyzacji ma naprawdę niewiele aut. W tym między innymi Mercedes Klasy S C222, ale tylko w wersji przed liftingiem. Przynajmniej tak twierdzi autor filmu. Jako, że specjalny sprzęt do obsługi tego typu klimatyzacji mają nieliczne warsztaty. Trudno jest naprawić taki układ, nawet pomimo zakupu drogich części.

Jak The Mike wyjaśnia na nagraniu, większość podzespołów zostało wyprodukowanych przez znanych i dość popularnych producentów. Mimo to kosztują krocie. A to dlatego, że są one wytwarzane w naprawdę niewielkich ilościach. W takich przypadkach, koszty produkcji są znacznie wyższe, a to w naturalny sposób przekłada się na ceny części.

Felga Mercedes
Fot. pixabay.com

Dlaczego warto naprawić taką klimatyzację w ASO?

Ze względu na gwarancję. Jak wyjaśnia The Mike, dzięki temu, że zdecydował się oddać auto do autoryzowanego serwisu, teraz przez najbliższe 2 lata ma z nią spokój. Nawet jeśli coś złego się z nią wydarzy, to nie będzie musiał za to już płacić. Po prostu pojedzie do ASO i złoży reklamację. W takich przypadkach, naprawianie kilkuletnich samochodu w autoryzowanych serwisach faktycznie ma racjonalne uzasadnienie.

Fot. YouTube/Kanał: The Mike

Sportowy samochód za około 20 milionów złotych w centrum Warszawy! Co to za auto?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News