Zaniedbanie tej pozornie błahej czynności może cię drogo kosztować!

Zaniedbanie tej pozornie błahej czynności może cię drogo kosztować!

Wycieraczki

Podaj dalej

Temperatura otoczenia z dnia na dzień coraz bardziej spada. Wkrótce może okazać się, że w nocy na dworze będzie poniżej 0 stopni Celsjusza. Dlatego warto zadbać o odpowiedni płyn do spryskiwaczy. Letni, przy ujemnych temperaturach zamarza i może rozsadzić zbiorniczek.

Wymień płyn do spryskiwaczy zanim przyjdą mrozy

Aby uniknąć uszkodzenia zbiorniczka na płyn i porysowanej szyby, warto zawczasu wykorzystać płyn letni i zastąpić go zimowym. Jazda z zamarznięty płynem do spryskiwaczy, czyli tak naprawdę bez płynu to katorga. Szczególnie jeśli na dworze temperatura spada poniżej zera, a woda wraz z brudem zamarzają na przedniej szybie. Choćbyście nie wiem jak się gimnastykowali to nie będziecie w stanie widzieć wszystkiego co dzieje się na drodze. W takiej sytuacji nie trudno o wypadek.

Płyn do spryskiwaczy
Fot. pixabay.com

Jaki zimowy płyn do spryskiwaczy wybrać?

Na pewno nie ten najtańszy. Produkty oferowane w dyskontach kosztują kilkanaście złotych, niestety maja dość poważne mankamenty. Przede wszystkim zostawiają osady na lakierze nad reflektorami – jeśli są spryskiwane –, na masce i na szybkach. Z pozoru wydaje się to niegroźne. Jednak już po jednym sezonie stosowania takiego płynu zimowego, okazuje się, że odbarwienia i osad się na tyle mocno utrwaliły, że nie da się ich usunąć. Pozbycie się tego typu zanieczyszczenie po tanich płynach do spryskiwaczy zwykle wymaga profesjonalnej polerki, a w niektórych przypadkach nawet wymiany szyby czy lakierowania maski.

Szron
Fot. pixabay.com

Tani płyn do spryskiwaczy niszczy nie tylko szybę i lakier, w wielu przypadkach w znaczącym stopniu przyspiesza też zużycie reflektorów. Te szybciej matowieją i wymagają naprawy lub nawet wymiany. Właśnie dlatego nie warto oszczędzać przy zakupie płynu do spryskiwaczy. My polecamy koncentraty, które rozcieńcza się z wodą. Starczają na dłużej i niektóre z nich, wychodzą taniej niż zakup płynu zimowego. Do tego skuteczniej usuwają bród z szyb. Dzięki temu oszczędzają też wycieraczki. Słaby płyn wymaga dłuższej pracy wycieraczek przez co zużywają się one znacznie szybciej. Niskiej jakości produkt ma również negatywny wpływ na pióra wycieraczek. Ich guma szybciej się starzeje i w znacznie krótszym czasie może wymagać wymiany. Jak widać oszczędzając na płynie, wydasz na inne rzeczy.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News