Zabrał ją na przejażdżkę Bugatti Chrion. Była w szoku jak szybko ten samochód się rozpędza! [wideo]

Zabrał ją na przejażdżkę Bugatti Chrion. Była w szoku jak szybko ten samochód się rozpędza! [wideo]

Podaj dalej

Amerykański youtuber przewiózł dziewczynę najszybszym samochodem świata, Bugatti Chiron. Aut ma pod maską turbodoładowany silnik W16 o pojemności 8,0 l. Jednostka generuje moc aż 1500 KM. Jego prędkość maksymalna to 420 km/h. Cena auta to 2 600 000 euro. Są jednak jeszcze mocniejsze wersje samochodu.

Jeśli ,,zwykłe” Bugatti Chiron to za mało

Jeżeli zwykłe Bugatti Chiron to dla Was za mało, firma ma w zanadrzu jeszcze coś specjalnego. To Chiron Super Sport 300+ o mocy 1600 KM. Jego prędkość maksymalna to aż 490 km/h, którą francuska firma sprawdziła na specjalnym torze wyścigowym. Te dodatkowe 100 KM kosztuje 3 500 000 euro, czyli o 900 000 euro więcej niż wersja standardowa. Czy warto dopłacać? Jeśli macie trochę zaskórniaków to czemu by nie.

Co ciekawe, pomimo, że samochód zadebiutował na rynku 4 lata temu. Bugatti nie zdecydowało się jeszcze wtedy na wsparcie silnika benzynowego jednostką elektryczną jak Porsche czy Ferrari. To prawdopodobnie jeden z ostatnich tak szybkich samochodów sportowych bez elektrycznych wspomagaczy. Prawdziwa gratka dla petrolheadów i kolekcjonerów hypercarów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News