Youtuber sprawdził jak zmieniały się przez lata gusta Polaków! Jakie auta kupowaliśmy w latach 90? Jakie wybieramy teraz?

Youtuber sprawdził jak zmieniały się przez lata gusta Polaków! Jakie auta kupowaliśmy w latach 90? Jakie wybieramy teraz?

Passat B8

Podaj dalej

W ostatnim czasie dużą popularnością na Youtubie cieszą się filmy z kanału Data is Beautiful, gdzie w nagraniach wideo prezentowane są pewne zmiany w różnych dziecinach życia przy założeniu pokazania ich w liczbach. Tym razem taki materiał przygotował jednak polski twórca internetowy Zachar OFF.

Facebook straci miliardy dolarów? Ryzyko jest coraz większe!

Jakie auta kupowaliśmy w latach 90? Jakie kupujemy teraz?

W latach 90. furorę na polskim rynku aut nowych robiły takie marki jak FSO czy Fiat, a także Daewoo. Przez długi czas w czołówce utrzymywali się z kolei tacy producenci jak Ford, Opel czy Skoda. Co ciekawe, obecnie wśród najlepiej sprzedających się marek są również te z segmentu premium. Obecnie na liście nie brakuje takich pozycji jak BMW, Mercedes czy Audi.

Najbardziej zaskakujący jest fakt, że wszystkie te trzy marki obecnie są wyżej w rankingu sprzedaży niż Fiat, Opel czy Seat. W przypadku Fiata jest to uzasadnione. Uboga oferta modelowa ma ogromny wpływ na słabnącą sprzedaż. Jednak ciężko zrozumieć dlaczego Ople czy Seaty cieszą się gorszą popularnością niż niemieckie auta marek premium. Mamy na to jednak swoją teorię.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Zdecydowana większość nowych aut, które sprzedają się w Polsce to samochody kupowane przez firmy. Te wybierają pojazdy bardziej reprezentacyjne. Kolejna kwestia to fakt, że w niektórych metodach finansowania auta marek premium wypadają niewiele drożej. Wiele osób więc woli trochę dopłacić i mieć po prostu lepszy, bardziej prestiżowy i szybszy samochód.

Fot. pixabay.com

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News