Youtuber podsumował rok eksploatacji swojego auta elektrycznego w Polsce! [WIDEO]

Youtuber podsumował rok eksploatacji swojego auta elektrycznego w Polsce! [WIDEO]

Rok z autem elektrycznym w Polsce

Podaj dalej

Marcin z kanału MocnyVlog znany również jak ,,Szafa” postanowił podsumować rok eksploatacji swojego auta elektrycznego w Polsce. Model, który wybrał to Nissan Leaf 2. generacji. Samochód został zakupiony jako nowy w salonie tej japońskiej marki.

Youtuber podsumował rok eksploatacji swojego auta elektrycznego w Polsce!

Szafa korzysta z fotowoltaiki, co sprawia, że jazda autem elektrycznym na co dzień rzeczywiście mu się opłaca. Niestety osoby mieszkające w blokach nie mają możliwości podładowania takiego samochodu za darmo. W tym przypadku auto z takim napędem zupełnie się nie sprawdzi. Youtuber wspomina również o drobnych usterkach w Leafie, które mu się przydarzyły.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Szafa narzeka na infrastrukturę do ładowania aut elektrycznych w Polsce. Szczególnie w województwie świętokrzyskim, gdzie mieszka, ale nie tylko. Wspomina jednak o tym, że widzi pewne zmiany na dobre. Youtuber odradza zakup samochodu z baterią mniejszą niż 40 kWh. Jego zdaniem optymalna pojemność akumulatorów to 60 kWh. Zwraca również uwagę na fakt, że w trasie zasięg elektryka znacząco się kurczy przez opory powietrza. Twierdzi, że nie opłaca się jeździć taki samochodem zbyt szybko.

Fot. Youtube/MocnyVlog

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News