Wycisnęli grubo ponad 600 KM z Audi RS3! Silnik brzmi prawie jak V8! [WIDEO]

Wycisnęli grubo ponad 600 KM z Audi RS3! Silnik brzmi prawie jak V8! [WIDEO]

RS3

Podaj dalej

Audi RS3 8VA to jeden z modeli aut sportowych, który umożliwia osiągnięcie mocy nawet powyżej 1000 KM za stosunkowo rozsądne pieniądze. Wychodzi to sporo taniej niż w przypadku Nissana GT-Ra. Dlatego właśnie model ten cieszy się duży zainteresowaniem wśród entuzjastów tuningu.

Co Audi RS3 oferuje w serii? Naprawdę dużo!

Audi RS3 ma pod maską 2,5-litrowy 5-cylindrowy turbodoładowany silnik o mocy od 367 do 400 KM. Większa moc była dostępna w wersji po faceliftingu. W tej pierwszej odmianie jednostka napędowa dysponuje maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 465 Nm, druga ma 480 Nm. Samochód przed modernizacją osiąga pierwszą setkę w 4,3 s. Egzemplarze po liftingu robią to w 4,1 s. Niezależnie od rocznika, wszystkie sztuki wyposażone są w 2-sprzęgłową zautomatyzowaną skrzynię biegów S Tronic oraz w napęd na 4 koła ze sprzęgłem Haldex. Prędkość maksymalna została w tym przypadku ograniczona do 250 km/h. Po zdjęciu blokady, auto jest w stanie rozpędzić się nawet do 280 km/h.

Audi felga
Fot. pixabay.com

Jak zmodyfikowano samochód?

Niestety na ten temat tak naprawdę wiemy niewiele. Autor filmu nie zdradził dokładnie w jakim czasie Audi RS3 z nagrania rozpędza się do setki czy jak szybko osiąga prędkość rzędu 200 km/h. Co prawda, niby widać przyczepiony do przedniej szyby telefon z włączoną aplikacją Dragy. Jednak trudno dojrzeć co ona pokazuje. Wiemy jedynie, że auto dysponuje mocą 675 HP. Jak przypuszczamy jest to błędnie podana wartość, bo w Holandii oraz Belgii obowiązuje konie mechaniczne, zapisywane jako PS. HP to tak zwane konie parowe, które stosuje się w Wielkiej Brytanii.

Abstrahując od tej drobnej pomyłki, auto naprawdę dobrze się zbiera. Wideo całkiem realistycznie oddaje przyspieszenie tego auta. Oczywiście nie odczujecie żadnych przeciążeń podczas patrzenia się w ekran. To dość logiczne. Jednak możecie zobaczyć jak szybko samochód nabiera prędkości w odniesieniu do otoczenia. Naszym zdaniem, osiągi podrasowanego Audi S3 z nagrania naprawdę robią duże wrażenie. Imponujący jest również dźwięk wydobywający się z układu wydechowego. Brzmi naprawdę rasowo jak na 5 cylindrów. Można by nawet pomyśleć, że silnik ten ma znacznie więcej cylindrów. Aby się o tym przekonać musicie obejrzeć nagranie na kanale AutoTopNL.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News