Wycisnął około 450 KM z silnika Diesla 1.9 TDI! [WIDEO]

Wycisnął około 450 KM z silnika Diesla 1.9 TDI! [WIDEO]

diesel

Podaj dalej

Podrasował swojego Golfa 2. generacji z silnikiem 1.9 TDI. Wycisnął z niego około 450 KM. Jak to możliwe? Zdecydował się na zastosowanie podtlenku azotu. To znacznie ułatwiło przyrost mocy. Jednak wymagało wzmocnienia jednostki napędowe.

Silnik 1.9 TDI ma fanów na całym świecie!

Ta jednostka Diesla ma swoich zwolenników na całym świecie. Przez lata była wybierana przez wielu właścicieli samochodów takich marek jak: Audi, Volkswagen, Skoda czy Seat. Za co ludzie cenili tę jednostkę? Przede wszystkim za niezawodność – choć ostatnie serie BXE i BLS były już mocno wadliwe, a także za oszczędność. Te silniki paliły naprawdę niewiele. Osiągały lepsze wyniki od konkurentów.

volkswagen diesel logo
Fot. pixabay.com

Ostatnim argumentem, który przemawiał za zakupem auta z takim motorem, była jego duża popularność. Dzięki temu, że aut z silnikiem 1.9 TDI było na rynku naprawdę sporo, łatwo można było znaleźć mechanika, który go naprawi.

To już koniec tej jednostki

Czy tego chcemy czy nie, silnik 1.9 TDI powoli przemija. Jest coraz mniej popularny. Wkrótce okaże się, że to jednostka, którą znajdziemy tylko w autach zabytkowych. Jednostki spalinowe powoli wychodzą z użytku, a szczególnie diesle. Oczywiście motory wysokoprężne nadal są dostępne, nawet w nowych samochodach. Jednak silnik 1.9 TDI to już leciwa konstrukcja, którą można znaleźć wyłącznie w kilkunastoletnich autach lub starszych. Lata świetności ma już za sobą, ale warto o niej wspomnieć, choćby oglądając podlinkowany przez nas film.

Fot. YouTube/Kanał: RF Turbo Garage, pixabay.com,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News