Wybuch akumulatora podczas próby uruchomienia starego silnika. Jak tego uniknąć? [WIDEO]

Wybuch akumulatora podczas próby uruchomienia starego silnika. Jak tego uniknąć? [WIDEO]

Podaj dalej

Pomyślelibyście, że podczas odpalania silnika może nastąpić wybuch akumulatora? Chyba nikt by się nie spodziewał takiej eksplozji. Musicie zobaczyć ten film.

Wybuch akumulatora podczas uruchamiania silnika

Takie rzeczy nie zdarzają się często. Jednak podłączenie do silnika starej baterii może skutkować tym, że pojawi się wybuch akumulatora. Do takiego zdarzenia może dojść również w trakcie ładowania lub reanimacji akumulatora przy pomocy innego akumulatora. Aby uniknąć tego typu sytuacji, akumulator najlepiej ładować po odpięciu klem.

Eksplozja akumulatora, a dokładniej elektrolitu może poparzyć wam twarz, uszkodzić wzrok lub inne części ciała. Aby uniknąć tego typu sytuacji odradzamy ładowanie akumulatorów, w których w okienku inspekcyjnym pokazuje niski poziom elektrolitów. W takiej sytuacji może dojść do zapłonu mieszaniny wodorotlenowej. Nie wolno również ładować akumulatorów, które mają niedrożny odpowietrznik. Odradzamy też ładowanie akumulatora, gdy jego napięcie wynosi 10V lub mniej. Jeśli nie jesteście pewni czy można ładować akumulator to sprawdźcie go w firmie zajmującej się ich sprzedażą. Można to zrobić za darmo. Bezpieczeństwo jest przecież najważniejsze.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News