Wulkanizacja! Tu, żeby być dobrze obsłużonym musisz patrzeć mechanikom na ręce!

Wulkanizacja! Tu, żeby być dobrze obsłużonym musisz patrzeć mechanikom na ręce!

Tanie opony

Podaj dalej

Każdy kto wymieniał opony i korzystał z wulkanizacji natknął się na mechaników, którzy nie wymieniają ogumienia z należytą starannością. Rotacja pracowników w tej branży jest duża, więc ciężko o dobrego pracownika. Właściciele tego typu warsztatów również często nie potrafią dopilnować swoich pracowników.

Najczęściej popełniane błędy

Jakie błędy najczęściej popełniają pracownicy wulkanizacji? Najczęściej spotykanym z nich jest brak szacunku do samochodu klienta. Porysowane felgi to nagminnie popełniane przewinienie. Wulkanizatorzy często – w pośpiechu – nakładają opony na obręcze na siłę i bez pomyślenia. W rezultacie niszczą ranty felg, a potem wypierają się, że to zrobili. Wyważanie kół również nie jest mocną stroną spore części wulkanizatorów.

Dobre wyważanie kół wymaga ich dokładnego umycia. Czy widzieliście ostatnio wulkanizację, która czyści felgi przed montażem odważników? No właśnie! Takie warsztaty to rzadkość. Większość wulkanizatorów niestety nie przykłada do tego uwagi. Wymiana opon robiona jest ,,na sztukę’’ i szybko, byle wymienić ogumienie w jak największej ilości aut i jak najwięcej zarobić.

Opony używane
Fot. pixabay.com

Naciąganie klienta

Na co najczęściej naciągają polscy wulkanizatorzy? Oczywiście na wymianę wentyli. Wielu z nich proponuje zakup nowych wentyli, nawet jeśli stare są w pełni sprawne. Kolejne przewinienie tego typu warsztatów to prostowanie felg. Nie wszyscy oferują taką usługę. Jednak zdarza się tak, że obręcze kół po ,,wyprostowaniu’’ nadal są krzywe. Jeśli nie zorientujecie się odpowiednio szybko, że felgi nie zostały dobrze naprawione, to przy reklamacji mechanik będzie chciał wam wmówić, że uszkodzenie to wasza wina.

Nieterminowość

To kolejne przewinienie nagminnie popełniane przez zakłady wulkanizacyjne. Ile razy spotkaliście się z sytuacją, że po przyjechaniu do warsztatu na umówioną godzinę, musieliście jeszcze czekać godzinę na swoją kolejkę. W rezultacie zamiast załatwić sprawę w 30 minut, wymiana wraz z oczekiwaniem zajęła wam ponad godzinę lub nawet dłużej.

przebita opona
Fot. pixabay.com

Zanim zdecydujecie się na powierzeni wymiany opon w swoim aucie konkretnemu warsztatowi, najpierw poczytajcie o nim opinie w Internecie. Oczywiście nie daje to pełnej gwarancji, że wymiana zostanie przeprowadzona fachowo. Jednak zwiększacie swoje szanse na znalezienie dobrego wulkanizatora.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News