Wspominamy najlepszą część z serii Need For Speed: Porsche Unleashed! Ty też w nią grałeś?

Wspominamy najlepszą część z serii Need For Speed: Porsche Unleashed! Ty też w nią grałeś?

Porsche 911 Turbo 996

Podaj dalej

Kto z Was nie zna słynnej serii gier wyścigowych Need For Speed. Niezależnie od pokolenia prawie każdy zetknął się choć raz z jedną z części tej gry. Tym razem wspominamy – naszym zdaniem – tę najbardziej udaną. Chodzi o Need for Speed: Porsche Unleashed, znaną również jako Porsche 2000.

Dlaczego ta części była tak wyjątkowa?

Przede wszystkim ze względu na unikatowy koncept. Cała fabuła gry – o ile o takiej można w ogóle mówić – w przypadku gier wyścigowych kręci się wokół jednej marki. Oczywiście jest to Porsche. Firma Electronic Arts, która opracowało tę grę zadbała o to, aby gracz mógł poznać historię tej niemieckiej marki od lat 50. XX wieku do roku 2000 – właśnie wtedy ukazała się ta gra.

Need For Speed: Porsche Unleashed było też nieliczną częścią z tej znanej serii, która nie była grą arcadową a symulatorem. Co oznacza, że wyścigi miały nieco podwyższony poziom trudności. Ich wygranie nie było takie łatwe jak w innych częściach z tej serii. Jednak do wyboru były trzy poziomy trudności.

Jakimi modelami Porsche można się przejechać w tej grze?

Dostępny jest cały przekrój aut tej marki z lat 1950-2000. Można wypróbować między innymi jeden z pierwszych modeli Porsche – 356. To od tego auta tak naprawdę zaczęła się historia tej niemieckiej maki. Były dostępne też różne odmiany Porsche 911 generacji 901 produkowane w latach 1964-1974.

Nie zabrakło też modeli 991 kolejnej generacji 930 z lat 1974-1989. W grze można było również przejechać się następnymi odsłonami słynnego modeli 911 – 964, 993 oraz 996 z kontrowersyjnymi przednimi reflektorami. Dostępne były zarówno ich podstawowe odmiany jak i wersje: Targa (z otwieraną górną częścią dachu, a także wzmocnione wersje Turbo i GT2.

W grze były również inne kultowe modele takie jak: 914, 944, 928 czy pierwsza generacja Boxstera. Jednak zdecydowanie najciekawszymi autami w grze są te najbardziej kultowe. Chodzi o Porsche 935/78 Moby Dick, czyli auto, które brało udział w słynnym 24-godzinnym wyścigu w LeMans. Drugi najbardziej wyjątkowe to model 959. To główny konkurent Ferrari F40 z lat 80. XX wieku. Obecnie ceny tej gry poszybowała mocno do góry. Najtańsze aukcje zaczynają się od 170-200 zł. Najdroższe boxy zostały wycenione nawet na kilka tysięcy złotych.

Przeczytaj również