Właśnie tak brzmi potężny silnik V24! Czegoś takiego jeszcze nie widziałeś! [WIDEO]

Właśnie tak brzmi potężny silnik V24! Czegoś takiego jeszcze nie widziałeś! [WIDEO]

Silnik V24

Podaj dalej

Pewnie każdy z Was słyszał o silnikach V8 czy V12. Ci bardziej zainteresowani motoryzacją znają jeszcze jednostki V16. Na tym jednak wiedza większości osób się kończy. Dekady temu, produkowane były jednak jeszcze potężniejsze jednostki napędowe.

Bentley Packard z silnikiem V24

Do jedno z nielicznych aut, w którym montowano tak ogromny silnik. Jednostka ta miała aż 42 litry pojemności. Dzisiaj już takich jednostek w autach się nie spotyka. Silnik ten generował moc około 1500 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 2700 Nm. Co ciekawe, jednostka ta pochodziła z amerykańskiej łodzi wojskowej z okresu II Wojny Światowej.

Auto zostało skonstruowane przez członka klubu zrzeszającego zabytkowe auta sportowe i zostało zaprezentowane 12 lat temu. Samochód bazuje na podwoziu Bentleya z lat 30. Jak widać nie jest to konstrukcja marki Bentley, a tak naprawdę samoróbka. Tego typu aut jest trochę w Wielkie Brytanii.

Jakie osiągi ma ten samochód?

Trudno powiedzieć. Próżno szukać też szukać takich informacji w Internecie. W przypadku tego typu projektów osiągi można oczywiście zmierzyć, ale zwykle trudno uzyskać efekt, żeby były one powtarzalne. Szczególnie w przypadku tak archaicznego silnika i tak leciwej konstrukcji samochodu. To bardziej eksperyment niż auto sportowe z prawdziwego zdarzenia.

Fot. YouTube/Kanał: Will Arm

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News