Właściciel auta elektrycznego ocenia jak użytkuje się w Polsce taki samochód!

Właściciel auta elektrycznego ocenia jak użytkuje się w Polsce taki samochód!

Auto elektryczne w Polsce

Podaj dalej

Jeden z właścicieli auta elektrycznego opowiada o tym jak wygląda użytkowanie samochodu elektrycznego w Polsce. Co prawda tytuł filmu jest bardzo przewrotny, tak naprawdę autor nagrania chwali pojazdy z tego typu napędem.

Dlaczego warto kupić samochód elektryczny?

Zdaniem właściciela Kii widocznej na nagraniu się to po prostu opłaca. Aby to potwierdzić, porównuje koszty utrzymania pojazdu z napędem spalinowym do auta elektrycznego. Faktycznie słuchając tego człowieka można nabrać przekonania, że zakup ,,elektryka’’ to faktycznie dobry pomysł. Jednak jak to zwykle bywa to zależy.

W przypadku autora filmu, zakup samochodu z takim napędem jest jak najbardziej zasadne. Niestety, biorąc pod uwagę budżet zwykłego Kowalskiego i fakt, że mieszka on w bloku bez dostępu do fotowoltaiki czy pobliskiej ładowarki, nie jest to już taki dobry ,,deal’’.

Elektryk tak, ale…

Jeżeli macie dom lub podziemny parking i możliwość montażu fotowoltaiki i własnej ładowarki lub nawet samej ładowarki, to oczywiście warto sobie przekalkulować opłacalność zakupu auta elektrycznego. W wielu przypadkach będzie to zasadne. Jednak radzimy dobrze to przeliczyć. Dzięki takim filmom, można faktycznie dowiedzieć się jak faktycznie wygląda eksploatacja samochodu elektrycznego w Polsce.

Fot. YouTube/Kanał: Jacek Wesołowski

Wielki pojedynek BMW M3 AWD z Audi RS5 i Teslą Model 3 Performance! Musisz to zobaczyć! [WIDEO]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News