Wlał benzynę do silnika Diesla i sprawdził ile przejedzie. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami! [wideo]

Wlał benzynę do silnika Diesla i sprawdził ile przejedzie. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami! [wideo]

Podaj dalej

Brytyjski dziennikarz z kultowego programu motoryzacyjnego Fifth Gear postanowił sprawdzić ile przejedzie samochodem z silnikiem Diesla po wlaniu do baku benzyny. A także ile przejedzie autem z motorem benzynowym na oleju napędowym. Jeśli coś takiego Wam się zdarzy to najprostszą metodą, aby uniknąć problemów i dużych kosztów jest wezwanie lawety. Odholowanie auta do mechanika i wypompowanie niewłaściwego paliwa.

Wlał benzynę do silnika Diesla, czym to grozi?

Nie ważne czy silnik w Waszym aucie to diesel czy jednostka benzynowa. Jeżeli wlejecie do baku złe paliwo to pod żadnym pozorem nie uruchamiajcie silnika. Koszty naprawy po takim incydencie mogą wynieść kilka tysięcy złotych, a w przypadku jednostek V6 czy V8 spokojnie przekroczą 10 000 czy nawet 20 000 zł. Wlanie benzyny do silnika Diesla znacznie szybciej go uszkodzi i spowoduje większe straty finansowe. Jednak i odwrotna pomyłka będzie fatalna w skutkach.

W przypadku starych silników widocznych na filmie, auta jeszcze jako tako się trzymają i – co prawda – gorzej, ale jadą. Zalanie niewłaściwego paliwa do nowszych jednostek skończyło by się znacznie szybszą i dużo bardziej spektakularną awarią. Obecnie silniki mają układy paliwowe działające na wyższych ciśnieniach i są bardzo podatne na uszkodzenia w przypadku takich pomyłek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News