Wielkie starcie najbardziej kultowego auta z Niemiec i z Japonii! BMW M5 E34 kontra Nissan Skyline GT-R R34! [WIDEO]

Wielkie starcie najbardziej kultowego auta z Niemiec i z Japonii! BMW M5 E34 kontra Nissan Skyline GT-R R34! [WIDEO]

BMW M5 E34 kontra Skyline R34

Podaj dalej

Zobacz pojedynek jednych z najbardziej kultowych aut z Niemiec i Japonii. W szranki stanęły ze sobą BMW M5 E34 oraz Nissan Skyline GT-R R34. Który samochód okaże się szybszy podczas wyścigu na ¼ mili?

Który samochód wygrałby według danych ,,na papierze’’?

BMW M5 E34 ma wolnossący 340-konny silnik R6 o pojemności 3,8 l. Jednostka ta dysponuje maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 360 Nm. To imponująca wartość, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że silnik ten nie ma ani turbosprężarki, ani kompresora. Auto osiąga pierwszą setkę w 5,9 s. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h.

W przypadku Nissana Skyline GT-R znalezienie faktycznych parametrów technicznych nie jest łatwe. Wiele źródeł podaje inne wartości. Można więc przypuszczać, że w przybliżeniu 2,5-litrowy, podwójnie doładowany silnik R6 dysponuje tutaj mocą około 300 KM, a być może i większej. Maksymalny moment obrotowy to przypuszczalnie 392 Nm. Auto do setki rozpędza się w 4,8-5 s. A jego prędkość maksymalna to powyżej 250 km/h.

Która technologia okazała się skuteczniejsza?

Aby się o tym przekonać musicie obejrzeć nagranie. Tak naprawdę to zupełnie inne auta. Nissan ma napęd 4×4, a BMW na tył. Już przez sam ten fakt trudno jednoznacznie wyłonić zwycięzcę. Osiągi ,,na papierze’’ są na tyle zbliżone, że mogą okazać się bardzo mylącym tropem. Do tego trzeba dodać jeszcze fakt, że samochody, które wzięły udział w teście mają swoje lata. Mogą odbiegać nieco od parametrów technicznych, jakie miały po opuszczeniu fabryki.

Fot. YouTube/Kanał: Cynio_O

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News