Wielki wyścig sportowego Peugeota 508 z BMW M340i! Które auto okazało się szybsze?

Wielki wyścig sportowego Peugeota 508 z BMW M340i! Które auto okazało się szybsze?

peugeot-508-pse-concept

Podaj dalej

Jeszcze kilka lat temu, nikt by nawet nie pomyślał, że francuski koncern PSA wypuści na rynek sportową hybrydę, która będzie droższa od BMW Serii 3. Tak się jednak stało, dlatego brytyjscy dziennikarze motoryzacyjni postanowili porównać te obydwa auta.

Które z nich jest szybsze ,,na papierze”?

Na nagraniu wideo można zobaczyć usportowione BMW M340i G20 z 3-litrowym, turbodoładowanym silnikiem o mocy 374 KM. Auto rozpędza się do setki w 4,4 s. Dysponuje napędem na 4 koła, a jego prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Jak te parametry wyglądają w przypadku Peugeota 508 Hybrid4 PSE? Tutaj mamy do czynienia z turbodoładowanym silnikiem o znacznie mniejszej pojemności 1,6 l. Za to moc jest równie imponująca co w BMW i wynosi aż 360 KM. To efekt wspomagania silnikiem elektrycznym. Auto osiąga pierwszą setkę w 5,2 s. Również ma napęd na 4 koła. Prędkość maksymalna wynosi w tym przypadku 250 km/h. Teoretycznie ,,na papierze’’ wygrywa BMW. Jednak suche dane to jedno, a wyścig na torze to drugie.

Stara Honda Civic z turbodoładowaniem! Marzenie każdego Hondziarza!

Design obydwu aut jest imponujący

Francuzi zawsze projektowali ciekawe samochody. Jednak nowy Peugeot 508 3. generacji to absolutne zaskoczenie. Sylwetka auta wygląda drapieżnie jak nigdy wcześniej. Przód jest równie agresywny co w przypadku BMW Serii 3 G20. Trzeba przyznać, że Francuzi wykonali kawał dobrej designerskie roboty. Auto naprawdę może się podobać i z pewnością szybko się nie zestarzeje.

Fot. Peugeot

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News