Wielki wyścig Lamborghini, prawie wszystkie wersje Aventadora! [WIDEO]

Wielki wyścig Lamborghini, prawie wszystkie wersje Aventadora! [WIDEO]

Aventador SVJ

Podaj dalej

Na brytyjskim kanale carwow pojawił się ciekawy test kilku odmian Lamborghini Aventador. Czy warto dopłacić do bogatszych wersji? Przekonaj się sam oglądając wyścig brytyjskiej redakcji przeprowadzony na płycie lotniska.

Jakie wersje Aventadora można zobaczyć na filmie?

W starciu wzięły udział między innymi takie odmiany Aventadora jak: S, SV oraz SVJ. Bazowa wersja tego modelu dysponuje mocą rzędu 700 KM. Jej maksymalny moment obrotowy to 690 Nm. Dzięki temu, auto rozpędza się do setki w 2,9 s. Prędkość maksymalna to 355 km/h.

Osiągi podstawowej wersji są już imponujące, a co dopiero topowej odmiany SVJ. Jednak nie ma co liczyć na spektakularne różnice na papierze. W przypadku najmocniejszej wersji, silnik pozostaje ten sam, to jednostka V12 o pojemności 6,5 l bez turbodoładowania.

SVJ ma oczywiście ten sam motor, ale po drobnych modyfikacjach. Generuje moc rzędu 770 KM. W tym przypadku mamy do czynienia też z nieco większym maksymalnym momentem obrotowym. Ten wynosi 720 Nm. Aventador SVJ osiąga pierwszą setkę w 2,8 s. Jego prędkość maksymalna to 351 km/h. Jak widać, przynajmniej na papierze, różnice nie są zbyt duże.

 

Aventador
Fot. pixabay.com

Który samochód okazał się najszybszy?

Aby się o tym dowiedzieć, musicie obejrzeć podlinkowany odcinek. Warto zobaczyć ten film, szczególnie zwracając uwagę na różnice pomiędzy różnymi wersjami. Wyraźnie widać czy opłaca się dopłacić za bardziej sportowe wersje w kontekście osiągów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że samo przyspieszenie to nie wszystko. Równie istotne jest również prowadzenie się aut w zakrętach, a także stylizacja.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News