Wielki pojedynek! Topowy model BMW kontra Ferrari! Czy niemiecka limuzyna poradzi sobie z włoskim bolidem!

Wielki pojedynek! Topowy model BMW kontra Ferrari! Czy niemiecka limuzyna poradzi sobie z włoskim bolidem!

Ferrari logo

Podaj dalej

Ekipa z kanału carwow postanowiła przeprowadzić ciekawy wyścig. Brytyjczycy zdecydowali się sprawdzić czy BMW M5 w topowej wersji CS jest w stanie wyprzedzić Ferrari 812. Jak myślicie czy niemiecka limuzyna ma jakieś szanse w starciu z włoskim superautem?

Który samochód jest szybszy na papierze?

BmW M5 CS dysponuje 4,4-litrowym, podwójnie doładowanym silnikiem V8 o mocy 635 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to imponujące 750 Nm. Auto osiąga pierwszą setkę w zaledwie 3 s, jego prędkość maksymalna to 305 km/h. Z kolei Ferrari 812 dysponuje jednostką o pojemności 6,5 l. To motor V12 o mocy rzędu 800 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to 718 Nm. Auto osiąga pierwszą setkę w 2,9 s, czyli bardzo podobnie jak BMW. Jego prędkość maksymalna jest jednak znacznie wyższa. To 340 km/h.

BMW logo
Fot. pixabay.com

Jak widać po danych na papierze, wynik starcia nie jest oczywisty. Aby się przekonać, które auto okazało się szybsze, musicie obejrzeć film z wyścigu na ¼ mili z udziałem tych obu aut. To z pewnością jeden z najciekawszych i najbardziej emocjonujących pojedynków na kanale carwow.

To zupełnie inne auta

Abstrahując od wyniku wyścigu, BMW i Ferrari to dwa zupełnie inne auta. Niemiecka limuzyna zabierze na pokład 4 osoby. Do włoskiego ,,bolidu’’ zmieszczą się tylko 2 osoby. Przewagą Ferrari jest za to większa pojemność silnika i lepsza aerodynamika pojazdu. Nie można też zapomnieć o wyjątkowym włoskim designie. BMW wygląda przy 812 dość pragmatycznie, choć tak naprawdę to rasowy sportowy sedan.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News