Wielki pojedynek Lamborghini Urus, Aventador i Huracan! [WIDEO]

Wielki pojedynek Lamborghini Urus, Aventador i Huracan! [WIDEO]

Urus

Podaj dalej

Ekipa brytyjskiego programu motoryzacyjnego wpadła na bardzo ciekawy pomysł. Brytyjczycy postanowili porównać ze sobą trzy modele Lamborghini. Urus, Huracan i Aventador stanęły do walki w wyścigu na ¼ mili.

Żadnemu z tych aut nie brakuje sportowego charakteru

Każdy z tych modeli to prawdziwe sportowe auto, które nic nie udaje. Jednak każdy z tych samochodów ma zupełnie inny charakter. Osiągi pominiemy, bo każdy, kto choć trochę interesuje się motoryzacją, ten wie, że najmocniejszy jest Aventador. Następnie Huracan, a ze względu na swoją masę i gabaryty najwolniejszy będzie Urus.

Lamborghini Aventador
FOT. pixabay.com

Na początek, Aventador. To jeden z flagowych modeli tej marki. Ma centralnie umieszczony wolnossący silnik V12 i oczywiście napęd 4×4. To samochód, który wybierają najbardziej zamożni klienci tej włoskiej marki. Jego mocną stroną jest przyspieszenie od 200 km/h do 300 km/h. Żaden innym model Lamborghini nie osiąga tak szybko 300 km/h. Ci, którzy mają nieco mniejszy budżet lub preferują możliwe jak najlżejsze auta, wybiorą Huracana. To z pewnością jedno z najzwinniejszych aut tej marki w ofercie. Nie jest tak szybkie jak Aventador na prostej. Za to wygrywa w zakrętach. Ma centralnie umieszczony silnik V10 i również napęd 4×4.

Na koniec, coś zupełnie innego. Rodzinny SUV o prawdziwym sportowym zacięciu, czyli Urus. Ma podwójnie doładowany silnik benzynowy V8. Oczywiście nie brzmi tak agresywnie jak bardziej sportowe modele Lamborghini. Jednak ma 5 foteli, dzięki czemu można pojechać nim w daleką podróż w kilka osób. Na przykład zabierając rodzinę. To zdecydowanie jedno z najbardziej praktycznych aut tej marki w historii.

Który samochód wygrał ten pojedynek?

Zaraz po starcie Aventador od razu wysunął się na prowadzenie. Jednak w przypadku Huracana i Urusa na początku nie było oczywiste, które z tych aut okaże się szybsze. Ekipa, zdecydowała się jednak powtórzyć wyścig. W przypadku drugiej próby, zestawienie było już zupełnie inne. Jeśli chcecie zobaczyć, który samochód okazał się najszybszy. Musicie koniecznie obejrzeć podlinkowany film. Warto zobaczyć , że czasem samochód, który wydaje się faworytem, nie musi wcale być najlepszy podczas wyścigu. Tu liczy się też czas reakcji kierowcy oraz przyczepność w miejscu startu.

Fot. Lamborghini, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News