Wielki pojedynek elektrycznych SUV-ów z prestiżowym znaczkiem na masce! BMW walczy z Mercedesem, Audi oraz z Teslą

Wielki pojedynek elektrycznych SUV-ów z prestiżowym znaczkiem na masce! BMW walczy z Mercedesem, Audi oraz z Teslą

Wyścig elektryków

Podaj dalej

Do niedawna, klienci, którzy chcieli kupić luksusowego crossovera z napędem elektrycznym, mieli do wyboru właściwie tylko Teslę Model X. Jednak w ostatnim czasie niemieckie marki zaczęły nieco nadganiać i wprowadzać na rynek właśnie takie auta.

Jakie samochody wzięły udział w pojedynku?

BMW iX, Tesla Model X, Audi e-tron S oraz Mercedes EQC. Każde z tych aut to rodzinny SUV z napędem w pełni elektrycznym. Wszystkie auta mają około 500 KM. No, prawie wszystkie. Wyjątkiem jest tutaj Mercedes. Ten dysponuje mocą na poziomie niewiele ponad 400 KM. Na papierze najwięcej koni mechanicznych jest w Tesli, ale nie oznacza to, że amerykańskie auto wygra ten wyścig.

diesel benzyna samochód auto elektryczne
fot. pixabay

 

Nie będziemy psuć wam zabawy, aby się przekonać, który samochód okazał się najszybszy, musicie sami obejrzeć wideo. Co ciekawe, wszystkie modele aut biorące udział w wyścigu na początku szły łeb w łeb. Trudno było jednoznacznie obstawić zwycięzcę.

Które auto warto wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Każdy z samochodów ma swoje indywidualne cechy. Tesla X to minimalizm i rewelacyjny software z prawie nieograniczoną liczbą możliwości. BMW to nowość. Ekscentryczny design i świetne prowadzenie. Mercedesa charakteryzuje komfort i eleganckie wnętrze. Z kolei Audi, jest proste i stonowane. Spodoba się osobom, które nie lubią przesadnie rzucać się w oczy. Wybór zależy od indywidualnych preferencji. Same osiągi to nie wszystko.

Fot. YouTube/Kanał: carwow, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News