Wielki pojedynek BMW M3 AWD z Audi RS5 i Teslą Model 3 Performance! Musisz to zobaczyć! [WIDEO]

Wielki pojedynek BMW M3 AWD z Audi RS5 i Teslą Model 3 Performance! Musisz to zobaczyć! [WIDEO]

Wyścig

Podaj dalej

Ekipa programu carwow postanowiła porównać 3 sportowe auta. Samochody wzięły udział w wyścigu na ¼ mili. To dość nietypowy pojedynek, bo oprócz dwóch wozów z napędem spalinowym z Niemiec, w szranki z nimi stanęło amerykańskie auto elektryczne.

Co mówią dane katalogowe o tych autach?

BMW M3 ma pod maską 3-litrowy, podwójnie doładowany silnik 6-cylindrowy o mocy 510 KM. Auto w wersji z napędem xDrvie rozpędza się do pierwszej setki w zaledwie 3,5 s. Jego prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Obok BMW do wyścigu stanęło Audi RS5 również z 3-litrową podwójnie doładowaną jednostką. Jednak tutaj mamy do czynienia nie z rzędową szóstką, a z motorem V6 o mocy 450 KM. Auto osiąga pierwszą setkę w 3,9 s. Jego prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

Jak już wyżej wspominaliśmy, oprócz aut benzynowych w pojedynku udział wziął również elektryk. To Tesla Model 3 w wersji Performance. Samochód ma jednostkę elektryczną o mocy 510 KM. Ten sportowy bolid osiąga pierwszą setkę w 3,3 s. Prędkość maksymalna jest trochę wyższa niż u benzynowych konkurentów i wynosi 261 km/h. Mimo to, szanse są dość wyrównane.

Który samochód okazał się najszybszy?

Wszystkie auta szły łeb w łeb, ale zwycięzcą okazał się jeden samochód. Nie będziemy wam zdradzać, aby nie psuć przyjemności oglądania. Naprawdę warto zobaczyć ten pojedynek. Niezależnie od tego czy jesteście fanami aut spalinowych czy elektrycznych, ten wynik na pewno was zaskoczyć.

Fot. YouTube/Kanał: carwow

Pokazał Bugatti Chiron polskiego przedsiębiorcy z Monako! Musisz zobaczyć ten czarny bolid! [WIDEO]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News