Wielki pojedynek 3 zupełnie innych aut! BMW M5 CS, Nissan Nismo GT-R i Lamborghini Aventador SVJ! [WIDEO]

Wielki pojedynek 3 zupełnie innych aut! BMW M5 CS, Nissan Nismo GT-R i Lamborghini Aventador SVJ! [WIDEO]

Wyścig

Podaj dalej

Ekipa z carwow postanowiła przetestować 3 zupełnie inne auta podczas wyścigu na ¼ mili w warunkach deszczowych. W szranki stanęły: BMW M5 CS, Lamborghini Aventadoor SVJ oraz Nissan Nismo GT-R.

Jak wyglądają parametry tych aut na papierze?

BMW M5 CS dysponuje 635-konnym silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Auto osiąga pierwszą setkę w zaledwie 3 s. To rewelacyjny wynik jak na 4-drzwiową limuzynę. Jego prędkość maksymalna wynosi 305 km/h. Z kolei Nissan Nismo GT-R dysponuje podwójnie doładowanym motorem V6 o pojemności 3,8-litra. Jednostka ta generuje moc rzędu 600 KM. Jego prędkość maksymalna to 315 km/h. ,,Japoński samuraj’’ rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 2,8 s.

Ten samochód to zupełnie inna liga

Z Nissanem i BMW rywalizowało również Lamborghini Aventador SVJ. Jedyna auto z motorem wolnossącym. Jednostka V12 generuje moc 770 KM, ma pojemność 6,2-litra. Auto osiąga pierwszą setkę w 2,8 s. Jego prędkość maksymalna to 351 km/h. Jak widać Aventadoor pod wieloma względami zostawia swoich konkurentów daleko w tyle. Czy tak było również w przypadku wyścigu w trakcie deszczu?

Fot. YouTube/Kanał: carwow

Ten problem dotyczy prawie każdego nastoletniego auta! Zobacz jak mu zaradzić!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News