Wiatr był tak mocny, że o mały włos nie zmiotło ciężarówki z drogi! Musisz to zobaczyć! [WIDEO]

Wiatr był tak mocny, że o mały włos nie zmiotło ciężarówki z drogi! Musisz to zobaczyć! [WIDEO]

Wiatr

Podaj dalej

Z wiatrem nie ma żartów, o czym niestety w ostatnim czasie zdążyli przekonać się mieszkańcy wielu polskich miast i miejscowości. W wielu miejscach silne podmuchu zniszczyły nie tylko trakcie elektryczną, ale też domy.

Widać to dokładnie na tym nagraniu wideo

Na wrzuconym na kanał Bielskie Drogi nagraniu, doskonale widać, co silny wiatry może zrobić z ciężarówką w trakcie jazdy. Kierowca cudem uniknął przewrócenia się pojazdu na bok. W przypadku osób kierujących ciężarówkami, sytuacja jest na tyle trudna, że często nie mają wyjścia. Nie ważne czy pada deszcze, śnieg, grad czy wiele potężny wiatr, towar musi być dostarczony na czas.

Ta stara Honda Civic ma ponad 1000 koni mechanicznych! Została skonstruowana w Polsce! [WIDEO]

W przypadku aut osobowych jest inaczej. Jeżeli wybieramy się w trasę, a według prognozy pogody przewidywane są trudne warunki pogodowe, zdecydowanie bezpieczniej będzie zostać w domu. Planowanie w tym czasie wyjazdów to duże ryzyko. Lepiej odłożyć to na inny termin, o ile oczywiście można to zrobić.

Dlaczego wiatry ostatnio się tak nasiliły?

Prawdopodobnie to rezultat postępujących zmian klimatycznych. Niestety, przez nie, coraz częściej w Polsce pojawiają się silne wiatry, tornada, trąby powietrzne oraz inne anomalia pogodowe. Dlatego warto myśleć o naszej planecie i w miarę swoich możliwości stawiać w swoim życiu na rozwiązania bardziej ekologiczne.

Fot. YouTube/Kanał: Bielskie Drogi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News