Volvo, Uber, Allegro i IKEA apelują do władz Unii Europejskiej o zakazanie sprzedaży aut spalinowych do 2035 roku!

Volvo, Uber, Allegro i IKEA apelują do władz Unii Europejskiej o zakazanie sprzedaży aut spalinowych do 2035 roku!

elektryczne-Volvo-XC40

Podaj dalej

Około 27 firm w tym między innymi: IKEA, Volvo, Coca Cola oraz Uber złożyły apel do władz Unii Europejskiej. Domagają się zakazu sprzedaży samochodów spalinowych do 2035 roku.

Firmy apelują do władz Unii Europejskiej o zakazanie sprzedaży aut spalinowych

Problem w tym, że auta elektryczne nie są w pełni ekologiczne. Z jednej strony zrozumiałe jest to, że samochody elektryczne jeżdżąc po centrum miasta nie zatruwają powietrza tak jak to robią samochody spalinowe. Jednak nadal pozostaje kwestia utylizacji akumulatorów i ich głównego źródła prąd na przykład w Polsce, gdzie niestety gospodarka energetyczna opiera się w dużej mierze na węglu.

IKEA
Fot. pixabay.com

Jak widać auta elektryczne nie są w pełni ekologiczne. Ciekawą alternatywą dla nich są pojazdy na wodór oraz na bioetanol. Czy te uznawane są za nieemisyjne? Powstaje również pytanie czy mimo różnych restrykcji narzuconych przez Unię Europejską na samochody spalinowe nadal jest konieczność walki jeszcze o kolejne zaostrzanie prawa. Poza tym zmodernizowanie całej infrastruktury energetycznej pod auta elektryczne może potrwać znacznie dłużej niż 14 lat. Podobnie jest w przypadku linii montażowych w fabrykach i wszystkiego co dookoła. To nie jest takie proste.

Fot. Volvo, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News