Volkswagen z silnikiem 1.9 TDI kontra Toyota Supra z motorem 2JZ?

Volkswagen z silnikiem 1.9 TDI kontra Toyota Supra z motorem 2JZ?

1.9 TDI

Podaj dalej

Na jednym z wyścigów na ¼ mili pojawił się dość nietypowy samochód. To Volkswagen Bora po tuningu. Nie byłoby w tym aucie nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że pod jego maską pracuje motory wysokoprężny 1.9 TDI.

Starcie z Suprą Mk4 to niełatwe zadanie

Samochód nie miał łatwego zadania. Starł się z Toyotą Suprą Mk4 wyposażoną w legendarny silnik 2JZ. Na nagraniu wideo widać, że Bora nie dała japońskiemu autu sportowemu żadnych szans. Ale czy aby na pewno? Tak naprawdę ciężko powiedzieć. Mamy wrażenie jakby Supra w ogóle nie wystartowała.

1.9 TDI
Fot. Volkswagen

Oczywiście zdarzały się już Volkswageny z silnikiem 1.9 TDI, które wygrywały nawet z dużo droższymi i szybszymi samochodami. Szkoda, że w opisie filmu nie ma podanych mocy. Ani Supry, ani Bory. Być może Volkswagen faktycznie jest szyki. Przynajmniej tak sugeruje agresywny start.

Fani 1.9 TDI nadal żyją!

Pomimo upływu lat i tego, że auta z silnikami 1.9 TDI powoli znikają już z rynku. Nadal są ludzie, którzy mają takie samochodu i cały czas bawią się w ich tuningowanie. Jak widać, ten diesle chyba pozostanie wiecznie żywy.

Fot. YouTube/Kanał: Drag Car 4K, Volkswagen

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News