Volkswagen z potężnym dieslem V10 5.0 TDI wyciągnął TIRa z opresji! Jest moc! Musisz to zobaczyć! [wideo]

Volkswagen z potężnym dieslem V10 5.0 TDI wyciągnął TIRa z opresji! Jest moc! Musisz to zobaczyć! [wideo]

Podaj dalej

Kierowca ciężarówki DAF utknął na zaśnieżonej drodze. Na pomoc pośpieszył mu kierujący Volkswagenem Touaregiem z potężnym silnikiem Diesla 5.0 TDI. Niemiecki SUV generuje potężną moc 313 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie aż 750 Nm. Jak poradził sobie z ciężarówką?

Volkswagen Touareg i jego diesel V10 w akcji!

Ciągnik siodłowy DAF został przypięty do Volkswagena i rozpoczęła się akcja ratunkowo. Diesel V10 dał radę, choć z początku wydawało się, że samochód będzie miał problemy z wyciągnięcie ciężarówki. Jednak już po kilku sekundach TIR zaczął wyjeżdżać ze śnieżnej pułapki. Jak widać potężna moc silnika 5.0 TDI bez najmniejszych problemów poradziła sobie z ważącą prawie 15 ton ciężarówką.

Doceniamy miły gest kierowcy Volkswagena Touarega. Jednak nie radzimy powtarzać tego na własną rękę. W takiej sytuacji bardzo łatwo o uszkodzenie samochodu. Może zepsuć się skrzynia biegów lub inne podzespoły układu napędowego. W skrajnym przypadkach może też dojść do urwania się liny i zranienia lub nawet śmierci osób postronny. Trzeba bardzo na to uważać!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News