Vlogerka z Dubaju testuje auta Jamesa Bonda i pokazuje ich najciekawsze gadżety [wideo]

Vlogerka z Dubaju testuje auta Jamesa Bonda i pokazuje ich najciekawsze gadżety [wideo]

BMW E38

Podaj dalej

Słynna australijska vlogerka Supercar Blondie  mieszkająca w Dubaju przetestowała najciekawsze luksusowe auta, które występowały w filmach z Jamesem Bondem. Samochody te mają wiele nietypowych gadżetów, które miały za zadanie unieszkodliwić wrogów Agenta 007 i pozwolić mu swobodnie uciec.

Które auta przetestowała Vlogerka?

Vlogerka Supercar Blondie przetestowała między innymi BMW 750iL E38, czyli wydłużoną wersję limuzyny klasy F z lat 90. Pod maską auta Jamesa Bonda pracuje 12-cylindrowy silnik o pojemności 5,4 l i mocy 326 KM. Samochód w takiej odmianie osiąga pierwszą setkę w 6,8 s. BMW ma automatyczną skrzynię biegów, ale co ciekawe na rynku były też Bmki V12 z manualem. Takich egzemplarzy nie ma jednak zbyt wiele. Auto wystąpiło w filmie ,,Jutro nie umiera nigdy”.

Sprawdziła też jakie gadżety ma inne auto Jamesa Bonda, Aston Martin DB5. Brytyjski klasyk był produkowany w latach 60., ma silnik V12 o pojemności 4-litrów i generuje moc 286 KM. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 7,1 s. Jego prędkość maksymalna to 229 km/h. Samochód Jamesa Bonda był jednym z najszybszych aut produkowanych w tamtych latach. Niestety obecnie mógłby przegrać starcie nawet z współczesnym 2-litrowym dieslem.

Jakie gadżety mają testowane auta Jamesa Bonda?

BMW 750iL E38 ma na pokładzie między innymi piły do przecinania lin, specjalne gwiazdki do przebijania opon, a także wyrzutnie rakiet w dachu. Z kolei Aston Martin DB5 dysponuje specjalną osłoną odporną na naboje z karabinu. Jest tu też gadżet do przebijania opon w trakcie ucieczki. W przednich kierunkowskazach ukryto karabiny, jest tutaj również telefon. Obecnie telefon w aucie nie robi na nikim wrażenia, ale nawet w latach 90. to było wyposażenie luksusowe dostępne tylko w drogich autach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News