Unikatowe, sportowe Audi za rozsądne pieniądze! To naprawdę dobra okazja!

Unikatowe, sportowe Audi za rozsądne pieniądze! To naprawdę dobra okazja!

Logo Audi

Podaj dalej

Jeśli jesteś fanem Audi i szukasz sportowego youngtimera tej marki, to idealną propozycją dla Ciebie będzie pierwsza generacja modelu TT. To auto ma futurystyczny wygląd, stosunkowo mocne wersje silnikowe oraz jest niskie. Siedzi się w nim prawie jak w R8.

Jakie osiągi ma topowa wersja Audi TT?

Kiedy pierwsza generacja model TT była dostępna w salonach, niemiecki producent nie zdecydował się na uzupełnienie oferty o odmiany S i RS. Te pojawiły się dopiero w drugiej odsłonie tego modelu. Topowa odmiana Audi TT to quattro Sport, jednak zakup takiej wersji graniczy z cudem. Szczególnie w Polsce.

Znacznie bardziej dostępną odmianą jest wersja z motorem V6 o pojemności 3,2 l. Jego moc maksymalna to 250 KM. Auto z takim silnikiem osiąga pierwszą setkę w około 6,5 s. Jego prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Auto ma napęd 4×4 i może być wyposażone w 6-biegowy manual lub 2-sprzęgłową przekładnię DSG o takiej samej liczbie biegów.

Ile kosztuje taki samochód na polskim rynku?

Najtańsze egzemplarze pierwszej generacji model TT można kupić już za około 10 000 złotych. Trzeba się jednak dobrze zastanowić, bo może okazać się, że w krótkim okresie trzeba będzie do auta dołożyć drugie tyle. Najdroższe sztuki wyceniono za 60 000-100 000 złotych. Jednak budżet 25 000-30 000 złotych wydaje się najbardziej rozsądny. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że te samochody mają już swoje lata i trzeba się liczyć z koniecznością wykonania naprawa za kilka tysięcy złotych po zakupie.

fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News