Trzej muszkieterowie przelecieli na czerwonym świetle. Panie władzo noga mi zdrętwiała i gaz się sam wcisnął! [wideo]

Trzej muszkieterowie przelecieli na czerwonym świetle. Panie władzo noga mi zdrętwiała i gaz się sam wcisnął! [wideo]

Przejazd na czerwonym

Podaj dalej

Na filmie widzimy, że autor nagrania widząc już w oddali żółte światło wciska hamulec i kulturalnie się zatrzymuje. Chwilę po nim na czerwonym świetle przelatuje pierwszy kierowca. Za nim mknie drugi. Kiedy wydaje się, że to koniec ryzykantów pojawia się trzeci. Ten jedzie już naprawdę szybko i na ostatnią chwilę.

Na czerwonym świetle

Przejazd na czerwonym świetle to zawsze bardzo duże ryzyko. Szczególnie jeśli świeci się ono już kilka chwili. W takiej sytuacji może okazać się, że ktoś inny jedzie drogą przecinającą tę z ,,czerwonym światłem” i może dojść do wypadku. Nie radzimy sprawdzać, za którym razem wam się nie uda przejechać na czerwonym. Znacznie lepiej zwolnić i zaczekać.

Co innego, gdy na sygnalizatorze świeci się żółte światło, a wy jesteście mocno rozpędzeni i hamowanie może spowodować niebezpieczną sytuację. W takim przypadku możecie przejechać na żółtym. Jednak naszym zdaniem nie warto doprowadzać do takich przypadków. Jeśli macie do pokonania długą drogę do sygnalizatora to przygotujcie się, że w każdej chwili będziecie musieli hamować.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News