Trzech kierowców Volkswagenów wyprzedzało na czołówkę! Ostatni nie zdążył! [WIDEO]

Trzech kierowców Volkswagenów wyprzedzało na czołówkę! Ostatni nie zdążył! [WIDEO]

Wyprzedzanie na czołówkę

Podaj dalej

Przeglądając YouTube, trafiliśmy na niebezpieczne nagranie. Widać na nim sytuacje, w której trzech kierowców wyprzedza autobus w niedozwolonym miejscu. Nie dość, że przekraczają podwójną ciągłą, to jeszcze robią to w sytuacji, gdy z naprzeciwka nadjeżdża inny samochód.

Wyprzedzanie powinno być przemyślane

Wyprzedzanie to wbrew pozorom jeden z najniebezpieczniejszych manewrów wykonywanych na drodze. Dlatego, że to właśnie w takich sytuacjach dochodzi do najgroźniejszych wypadków. Nie można zapominać o tym, że podczas zderzenia czołowego prędkości obydwu aut się sumują. W rezultacie, działają potężne siły i powstają ogromne przeciążenia. Aby do tego nie dopuścić, trzeba znacznie wcześniej planować taki manewr. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy uda się go bezpiecznie zakończyć, wówczas w ogóle nie warto go rozpoczynać. W wielu takich sytuacjach ryzykujemy nie tylko zdrowie i życie własne oraz pasażerów, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego nie warto w takich sytuacjach dać ponieść się brawurze.

Policja
Fot. pixabay.com

Czy nowy taryfikator zapobiegnie takiemu zachowaniu kierowców?

Jak widać wysokie kary finansowe nie utemperowały ułańskiej fantazji niektórych kierowców. W tym przypadku niewiele brakowało do tragedii. Co gorsze, na niebezpieczny manewr zdecydowało się aż trzech kierowców. Żaden nie pomyślał, jak fatalne skutki może mieć takie zachowanie. Jak widać nowe przepisy nie do końca przyniosły zamierzony skutek. Kierowcy nadal wyprzedzają w niedozwolonych miejscach i to pomimo wzrostu kar finansowych.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że większość osób jednak zacznie myśleć rozsądniej na drodze. Oczywiście pozostaną kierowcy jeżdżący w sposób skrajnie nieodpowiedzialny. Jednak powinno być ich znacznie mniej niż wcześniej. Prawdopodobnie jeszcze wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, jak dużo będą musieli zapłacić za poszczególnie przewinienia. Prawdopodobnie z czasem to do nich dotrze i zaczną jeździć mądrzej. Niestety możliwy jest też zupełnie inny scenariusz. Na przykład, taki, że kierowcy się przyzwyczają do nowych przepisów i znowu zaczną jeździsz szybciej i wyprzedzać w niedozwolonych miejscach. Jak będzie naprawdę? Tego dowiemy się już wkrótce. Będzie to można sprawdzić porównując liczbę wypadków w 2021 roku i w roku obecnym.

Fot. YouTube/Kanał: Bielskie Drogi, pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News