Toyota Yaris i 300-koni z 3-cylindrowej jednostki 1.6 l. To chyba nie będzie najtrwalszy silnik świata? [wideo]

Toyota Yaris i 300-koni z 3-cylindrowej jednostki 1.6 l. To chyba nie będzie najtrwalszy silnik świata? [wideo]

Podaj dalej

Jeszcze do niedawna Toyota wypuszczała na rynek głównie nudne rodzinne SUV-y i hatchbacki. Obecnie mamy do wyboru Suprę, ale nieco tańszy model GT86 został wycofany z oferty. Na szczęście jest jeszcze Toyota Yaris GR. Usportowione małe autko, które potrafi zawstydzić osiągami niejeden droższy samochód. Teraz można ją mieć w jeszcze mocniejszej wersji.

Toyota Yaris w serii dysponuje mocą 261 KM, którą generuje 3-cylindrowy turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 l. Mały wariat rozpędza się do setki w zaledwie 5,5 s. Jego prędkość maksymalna to 230 km/h. Co istotne samochód ma napęd 4×4. Dzięki czemu szybciej startuje i jest bardziej stabilny w zakrętach. Nie można zapomnieć, że auto ma krótki rozstaw osi. Firma Litchfield postanowiła jednak jeszcze stuningować to auto.

Co zmienił tuner Litchfield w Toyocie Yaris GR?

Przede wszystkim podniesiono moc do około 300 KM. Zrobiono to przy pomocy komputera sterującego pracą silnika. Modyfikacjom poddano również zawieszenie. To zostało opracowane wspólnie z firmą Nitro. Samochód jest teraz niższy, dzięki czemu lepiej trzyma się drogi przy wyższych prędkościach. Szkoda tylko, że Litchfield nie podał ani osiągów od 0 do 100 km/h, ani prędkości maksymalnej samochodu po tuningu. W planach są kolejne modyfikacje.

Toyota Yaris GR Litchfield_1
Toyota Yaris GR Litchfield

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News