To rodzinne luksusowe kombi potrafi rozpędzić się do ponad 320 km/h!

To rodzinne luksusowe kombi potrafi rozpędzić się do ponad 320 km/h!

Szybkie kombi

Podaj dalej

Sportowe kombi zwykle kojarzy się z jednym konkretnym autem. To oczywiście Audi RS6. Jednak jeden z niemieckich tunerów – Alpina, postanowił ,,nieco utrzeć nosa’’ swojemu konkurentowi. Aby to zrobić, podrasowali trochę Serię 5 w odmianie kombi (Touring).

Ta liczby imponują!

Imponująca jest zarówno moc samochodu, to aż 621 KM, jak i prędkość maksymalna. Na nagraniu wideo można zobaczyć, jak Alpina B5 najnowszej generacji rozpędza się do około 322 km/h. Jeśli interesujecie się trochę sportowymi Beekami, to zapewne pamiętacie M5 Touring E61, któremu po tuningu G-Power udało się rozpędzi do 359 km/h.

BMW M5 E61 możecie zobaczyć w akcji na filmie, który podlinkowaliśmy powyżej. Niżej wrzuciliśmy link do nagrania z Alpiną B5. Owszem, nie jest to co prawda prędkość rzędu 359 km/h, ale wynik na poziomie 322 km/h i tak jest rewelacyjny. Trzeba pamiętać o tym, że G-Power BMW M5 E61 Huricane RS dysponowało mocą około 750 KM. Alpina B5 ma moc 621 KM.

To trzeba zobaczyć!

O tym jak szybkie są te auta nie wystarczy przeczytać, trzeba to jeszcze obejrzeć na nagraniach wideo. Te oczywiście nie oddają takich samych emocji jak na podczas jazdy takimi samochodami, jednak dają jej substytut. Naprawdę warto to zobaczyć!

Fot. YouTube/Kanał: AutoTopNL

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News