To ostatni dzwonek na zakup tego modelu Audi w dobrej cenie! Można na nim zarobić i to dużo!

To ostatni dzwonek na zakup tego modelu Audi w dobrej cenie! Można na nim zarobić i to dużo!

Audi logo

Podaj dalej

Jednym z kultowych modeli Audi, na którym można w przyszłości zarobić, a obecnie nie kosztuje jeszcze tak drogo, jest S4 B6. Samochód ma pod maską wolnossący silnik V8 i sportowe osiągi. Co ciekawe, był oferowany również ze skrzynią manualną. Na rynku dostępne są wersje kombi (Avant), sedan, a także jako kabriolet.

Co czynie model S4 B6 tak wyjątkowym?

Przede wszystkim silnik i napęd. Samochód ma pod maską wolnossący silnik V8 o pojemności 4,2 l. Jego moc to 344 KM. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki benzynowej to 410 Nm. Dzięki takim parametrom, auto ze skrzynią manualną rozpędza się do pierwszej setki w zaledwie 5,6-5,9 s. Odmiana z automatem robi to w 5,8-6,2 s. Osiągi są uzależnione również od rodzaju nadwozia. Najszybszy jest sedan, a najwolniejszy kabriolet. Niezależnie od skrzyni biegów, samochód ma ograniczoną prędkość maksymalną do 250 km/h. Za skuteczne przekazywanie napędu na koła, odpowiada stały napęd 4×4 quattro. Układ ten jest wyposażony w mechanizm różnicowy Torsen. Audi S4 B6 było produkowane dość krótko, bo od początku 2003 roku do końca roku 2004. Jednak w kolejnych latach oferowano S4 B7. To auto różniło się głównie kilkoma detalami stylistycznymi od B6. Osiągi i napęd pozostały bez istotnych zmian.

Jakie argumenty przemawiają za tym, że ten model zyska na wartości?

Przede wszystkim fakt, że to sportowe auto dostępne w nadwoziu kombi, które ma silnik V8, napęd 4×4 i manualną skrzynię biegów. Kolejna kwestia to okres, z jakiego pochodzi ten model. Producenci samochodów mieli w tamtych czasach zupełnie inną filozofię konstruowania aut. Samochody miały być przede wszystkim trwałe i dobrze wykonane. Miała być mechaniczne i dawać przyjemność z jazdy. Nie obowiązywały wtedy tak restrykcyjne normy emisji spalin jak teraz. Dzięki temu, układ wydechowy mógł być dużo głośniejszy.

Audi S4
Fot. Audi

W dzisiejszych czasach wygląda to już zupełnie inaczej. Sportowe auta mają filtry cząstek stałych, a dźwięk wzmacniany jest – sztucznie – przy pomocy głośników. Ile trzeba przeznaczyć na Audi S4 B6? Najtańsze egzemplarze kosztują około 20 000 zł, jednak zakup takich aut to spore ryzyko. Najdroższe wyceniono na 30 000-35 000 zł. Te z pewnością będą w dużo lepszy stanie, ale nie liczcie na to, że nic nie trzeba będzie do nich dołożyć. Model S4 B6 ma już około 17 lat.

Fot. pixabay.com, Audi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News