To najszybszy i najdroższy samochód wystawiony na sprzedaż w Polsce!

To najszybszy i najdroższy samochód wystawiony na sprzedaż w Polsce!

Ferrari

Podaj dalej

Zastanawialiście się kiedyś jakie jest najszybsze i najdroższe auto dostępne na jednym z większym portali aukcyjnych w Polsce? My postanowiliśmy to sprawdzić. Jakie auto okazało się tym najbardziej wyjątkowym na naszym rynku? To Ferrari SF90.

Co to właściwie za samochód?

Obecnie to jedno z najszybszych Ferrari w całej historii marki. Ma napęd hybrydowy. Łączna moc silnika V8-ki z podwójnym turbodoładowaniem oraz jednostki elektrycznej to około 1000 KM. Dzięki temu samochód rozpędza się do setki w niespełna 2,5 s. Prędkość 200 km/h pojawia się na prędkościomierzu już po 6,7 s. Auto jest w stanie rozpędzić się do niewyobrażalnej prędkości rzędu 340 km/h. Moc przekazywana jest na 4 koła za pośrednictwem 2-sprzęgłowej 8-biegowej szybkiej skrzyni zautomatyzowanej. Bez nie dałoby się wycisnąć z auta tak dużo.

Ferrari wnętrze
Fot. pixabay.com

Za ile wystawiono ten włoski bolid? Dlaczego SF90 jest tak wyjątkowe?

Samochód wyceniono na 510 000 euro. Link do aukcji znajdziecie klikając tutaj. To astronomiczna kwota, ale auto również jest wyjątkowe. Ferrari SF90 to kolejny przykład na to jak zastosować technologię wykorzystywaną w sporcie motorowym w drogowym sportowym aucie. Dzięki ponadprzeciętnemu napędowi hybrydowemu oraz zaawansowanej aerodynamice, SF90 trzyma się jak przyklejone niemal na każdym pokonywanym zakręcie.

Docisk podczas jazdy z prędkością powyżej 300 km/h w tym aucie również musi być niesamowity. Tam, gdzie większość samochodów jest już u kresu swoich możliwości, tam Ferrari SF90 dopiero się rozkręca. To kolejny ważny kamień milowy w historii tej włoskiej marki.

Ferrari F430 i 458 Italia
FOT. pixabay.com

Czy kolejne najszybsze Ferrari w ofercie będzie autem elektrycznym? Na razie producent twierdzi, że chce zostać przy samochodach spalinowych. Jednak z czasem może okazać się, że przejście na elektryki będzie konieczne. Między innymi z powodu stale zaostrzających się przepisów, które skutecznie ograniczą opłacalność oferowania takich wozów. Z drugiej jednak strony, wypuszczenie na rynek auta elektrycznego może być niezbędne, aby utrzymać poziom osiągów i nie zostać daleko w tyle za konkurencją.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News