To najbardziej zwariowany projekt na bazie Tesli! Zamiast silnika elektrycznego ma V8! [WIDEO]

To najbardziej zwariowany projekt na bazie Tesli! Zamiast silnika elektrycznego ma V8! [WIDEO]

tesla awaria samochód kluczyk (2)

Podaj dalej

Tesla ma zarówno swoich zagorzałych przeciwników jak i zwolenników. Można by się kłócić czy samochody tej amerykańskiej marki są ekologiczne. A jeśli tak, to w jakim stopniu? Jednak Tesla, którą możecie zobaczyć na podlinkowanym przez nas filmie, z pewnością nie jest nawet w najmniejszym stopniu ekologiczna.

Jedna z najbardziej szalonych modyfikacji Tesli

Auto ma pod maską benzynowy silnik V8. Takie przedsięwzięcie z pewnością nie było łatwe. Tesla Model S to przecież samochód, który został zaprojektowany pod napęd elektryczny. Inżynierowie oraz konstruktorzy tego modelu nie planowali tutaj obecności napędu spalinowego. Trzeba przyznać, że przekonstruowanie auta pod tego typu silnik wymagało sporo pracy. Na pewno ludzie, którzy przy tym pracowali musieli na różne sposoby kombinować. Nie tak wyobrażałby to sobie Elon Musk.

tesla awaria samochód kluczyk
fot. pixabay

Dobry sposób na reanimację Tesli z uszkodzonymi bateriami?

Z jednej strony montaż silnika spalinowego V8 w samochodzie elektrycznym wydaje się zupełnie bezsensu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że baterie do Tesli nie są tanie. Być może taniej wychodzi zrobienie SWAP-a i montaż jednostki benzynowej niż zakup nowych akumulatorów trakcyjnych. W Internecie pojawiały się już artykuły dotyczące wysokich kosztów ewentualnej naprawy układu zasilania w Teslach.

Problemy w przypadku takiej przeróbki

Głównym problem to elektronika sterująca jednostką napędową oraz właściwe ,,upakowanie’’ silnika benzynowego w odpowiednim miejscu. Oprócz motoru benzynowego, konieczny jest też montaż skrzyni biegów. Ta zintegrowana z silnikiem elektrycznym zupełnie nie będzie pasowała do jednostki spalinowej. Poza tym, pozostaje jeszcze problem z odpowiednim chłodzeniem. Jednak, jak widać na załączonym filmie nie jest to niemożliwe. Ludzie mają dziwne pomysły. W przypadku takiego SWAP-a z pewnością potrzebny jest spory budżet, bo niespodziewane koszty zawsze pojawiają się przy tego typu modyfikacjach. Szczególnie jeśli nie ma się odpowiedniego doświadczenia i jest to pierwsze takie auto, na którym trzeba się wszystkiego nauczyć.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News