To jedno z najgłośniejszych Lamborghini jakie kiedykolwiek słyszałeś! Skutecznie zagłusza inne auta! [WIDEO]

To jedno z najgłośniejszych Lamborghini jakie kiedykolwiek słyszałeś! Skutecznie zagłusza inne auta! [WIDEO]

Murcielago LP640

Podaj dalej

Samochody włoskiej marki Lamborghini mają w sobie wiele wyjątkowych cech. Jedna najważniejszych to przede wszystkim głośne układy wydechowe, dzięki zastosowaniu wolnossących silników o dużej pojemności. Druga to ponadczasowy, futurystyczny design.

Murcielago nadal zachwyca

Samochód, który możecie zobaczyć na podlinkowanym przez nas filmie to Lamborghini Murcielago LP640, czyli w dużym uproszczeniu wersja po modernizacji. Samochód był produkowany w latach 2001-2010. Odmiana LP6 była jednak dostępna dopiero od 2006 roku. Mimo upływu ponad dekady, samochód nadal wygląda świetnie i nawet po dłuższym przyjrzeniu się temu autu można śmiało powiedzieć, że cały czas wygląda jak nowy. Oczywiście nie ma całego oświetlenia w technologii LED oraz nowoczesnego systemu info-rozrywki. Jednak jakie to ma znaczenia, to i tak genialny samochód.

Przez około 10 lat wyprodukowano niecałe 4000 sztuk tego wyjątkowego auta. Znacznie bardziej unikatowy jest roadster. Powstało zaledwie 899 egzemplarzy Murcielago w takiej odmianie. Reszta to produkcja wersji z twardym dachem. Obecnie znalezienie takiego samochodu w Polsce graniczy z cudem. Najłatwiej kupić takie auto w Niemczech, we Francji, Szwajcarii lub we Włoszech. To właśnie tam należy ich szukać, jeśli chce się znaleźć zadbany egzemplarz. W

Osiągi również są imponujące

Ma centralnie umieszczony potężny wolnossący silnik V12 o pojemności 6,5 l. Jego moc to imponujące 640 KM. Maksymalny moment obrotowy tej jednostki wynosi 660 Nm. Samochód osiąga pierwszą setkę w 3,4 s. Nawet dzisiaj jest to imponujący wynik, choć trzeba mieść świadomość, że technologia poszła bardzo do przodu. Obecnie można już kupić 4-drzwiowego sedana z takimi osiągami. Jedno jest jednak pewne. Nie da on tak intensywnych wrażeń z jazdy jak takie Lamborghini. Nie będzie też tak precyzyjnie prowadził się podczas pokonywania zakrętów.

Murcielago
Fot. pixabay.com

Wspomnieliśmy co nieco na temat sprintu do setki. Jednak nie on jest tutaj najważniejszy. W tego typu hypercarach znacznie bardziej liczy się – tak naprawdę – prędkości maksymalna auta. Na to z pewnością nie można narzekać. Murcielago LP640 bez większego wysiłku rozpędza się a do 340 km/h. Nawet wśród współczesnych aut sportowych niewiele z nich potrafi osiągnąć taką prędkość.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News