To jeden z najtrwalszych silników spotykanych w Volkswagenach i Audi!

To jeden z najtrwalszych silników spotykanych w Volkswagenach i Audi!

volkswagen diesel logo

Podaj dalej

Większości osób wydaje się, że jednym z najlepszych silników wysokoprężnych koncernu Volkswagen AG była jednostka 1.9 TDI. Jednak, niemiecki koncern montował w wielu autach również zupełnie innych motor, który był jeszcze trwalszy.

Która jednostka jest trwalsza od 1.9 TDI?

Chodzi o silnik wysokoprężny 2.5 TDI. Nie chodzi nam jednak o motor V6. Ten jest bardzo awaryjny i niepolecany, a o jednostkę rzędową 5-cylindrową. Ten silnik nie należy jednak do najnowszych konstrukcji. Był montowany między innymi w Volkswagenie Transporterze T4, w Audi A6 C4 i co ciekawe, między innymi w pierwszej generacji Volvo S80.

Audi logo
Fot. pixabay.com

Te czasy już nie wrócą

Niestety, szukając 10- czy nawet 15-letniego samochodu, znalezienie egzemplarza z tak trwałym silnikiem jak jednostka 2.5 TDI R5 to nie lada zadanie. Niestety, większość nowszych motorów nie jest już tak trwała i wymaga znacznie częstszych napraw. Czy mamy wybór? Nie mamy, ale można pocieszać się tym, że już prawie nikt nie kupuje auta na więcej niż 4-5 lat. To już nie te czasy, kiedy ludzie chcieli jeździć jednym samochodem przez całe życie.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News