To jeden z najszybszych hot hatchy na rynku! Co ciekawe, pochodzi z Francji!

To jeden z najszybszych hot hatchy na rynku! Co ciekawe, pochodzi z Francji!

Megane RS

Podaj dalej

Szukając ciekawe hot hatcha, nie sposób przejść obojętnie obok Renault Megane RS 3. generacji. Ten samochód ma właściwie wszystko co powinno mieć tego typu sportowe auto. Doładowany silnik, ciekawy design i bardzo dobre prowadzenie. Brakuje właściwie tylko napędu 4×4.

Jakimi parametrami technicznymi może pochwalić się to auto?

Samochód ma pod maską 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 250 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to 340 Nm. Dostępne były również wersje z nieco mocniejszym motorem, który generował moc 265 lub 275 KM. Zarówno w tym pierwszym jak i w drugim, maksymalny moment obrotowy wynosi 360 Nm.

W odmianie 250-konnej, Renault Megane RS 3. generacji osiąga pierwszą setkę w zaledwie 6,1 s. Jeśli jednak zdecydujecie się na automat, będziecie musieli pogodzić się z osiągami na poziomie 7,6 s. Jak widać, zdecydowanie lepszym wyborem będzie manual. W zależności od mocy, Megane RS może rozpędzić się do 250-255 km/h. Jednak auto ma potencjał na wyższą prędkość maksymalną i moc rzędu 300 KM. To trwała i podatna na tuning jednostka.

Ile kosztuje taki samochód?

Rozstrzał cenowy jest dość duży. Trzecia generacja Megane była produkowana przez 8 lat, od 2008 roku do roku 2016. Najtańsze egzemplarze topowej wersji RS kosztują od około 40 000 złotych do ponad 80 000 złotych. Cena uzależniona jest od rocznika, wyposażenia oraz ogólnego stanu auta. Równie istotny jest też stan blacharki i lakierniczy danego egzemplarza.

Fot. pixabay.com

Tani i szybki niemiecki hot hatch spod znaku Volkswagena! Ma 200 KM!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News