To jeden z najbardziej przełomowych modeli w historii marki! Ma silnik z bolidu Formuły 1! [WIDEO]

To jeden z najbardziej przełomowych modeli w historii marki! Ma silnik z bolidu Formuły 1! [WIDEO]

Mercedes logo

Podaj dalej

Mercedes wypuścił na rynek bardzo unikatowe auto. To z pewnością jeden z najciekawszych modeli tej niemieckiej marki w historii. Najbardziej niezwykła jest jednak jednostka napędowa. To silnik z bolidu Formuły 1.

Parametry techniczne tego auta szokują

Samochód ma pod maską turbodoładowany silnik benzynowy V6, ale o bardzo małej pojemności. Jednostka ta ma zaledwie 1,6 l. Dokładnie takie motor są montowane w bolidach Formuły 1. Moc generowana przez ten silnik to 574 KM. Oprócz tego, ten wyjątkowy Mercedes dysponuje jeszcze jednostką elektryczną o mocy 611 KM. Łączna moc zestawu to 1063 KM. Pamiętajmy o tym, że moc silnika spalinowego i elektrycznego nie sumują się 1 do 1.

Dzięki tak potężnej mocy, auto rozpędza się do pierwszej setki w zaledwie 2,9 s. Sprint od 0 do 200 km/h zajmuje temu bolidowi 7 s. Z kolei, prędkość rzędu 300 km/h, pojawia się na prędkościomierzu po 15,6 s. Napęd jest przekazywany na 4 koła za pośrednictwem 8-biegowej przekładni zautomatyzowanej. Ta musi być szybka i wytrzymała.

Ile kosztuje takie ,,cacko”?

Mercedes One to samochód bardzo elitarny. Auto zostało wycenione na 2 750 000 euro. Według kursu na dzień 03.06.2022 roku, kwota ta w przeliczeniu na złotówki wynosi ponad 12 650 900. To z pewnością jeden z najdroższych obecnie oferowanych samochodów Mercedesa. Niewiele było aut tej marki, które tyle kosztowały jako nowe.

Kierowcy ciężarówek mają nową, niebezpieczną zabawę! Będziesz w szoku jak to zobaczysz! [WIDEO]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News