To Bugatti Chiron z USA jest w okazjonalnej cenie! Odpala i jeździ, ale jest jeden haczyk!

To Bugatti Chiron z USA jest w okazjonalnej cenie! Odpala i jeździ, ale jest jeden haczyk!

Bugatti Chiron koszt serwisu

Podaj dalej

Na jednym z polskich kanałów motoryzacyjnych na platformie YouTube, pojawił się dość nietypowy film z komentarzem dotyczącym uszkodzonego Bugatti Chrion. Samochód został wystawiony na jednej z amerykańskich aukcji. Kosztuje 1 500 000 dolarów.

Co jest z nim nie tak?

Samochód jest nadpalony i ma uszkodzonych sporo elementów. Jego naprawa z pewnością nie będzie łatwa, ani tym bardziej tania. Jak sugeruje Adam z kanału AutoDiscover, sama naprawa to nie wszystko. Może być problem z ubezpieczeniem tak drogiego i unikatowego samochodu, który zostanie naprawiony. Najlepiej, że auto zostało ,,poskładane’’ w jednym z autoryzowanych serwisów tej ekskluzywnej marki. Jednak, wśród zainteresowanych zakupem tego egzemplarza, za pewne znajdą się osoby chcące naprawić auto tańszym kosztem w niezależnym warsztacie. Być może ktoś będzie chciał na tym samochodzie zarobić. Kupić, zdemontować uszkodzone części, założyć nowe i odsprzedać z zyskiem.

Chiron
Fot. pixabay.com

Naprawa Chirona może być trudniejsza niż się wydaje

Patrząc na zdjęcia samochodu, może wydawać się, ze nie mam tutaj zbyt dużo uszkodzonych elementów. Jednak czytają opis aukcji, okazuje się, że części wymagających wymiany jest w tym przypadku znacznie więcej. Do tego dochodzi jeszcze jeden problem. Po sprowadzeniu i rozebraniu tego egzemplarza, może okazać się, że zniszczenia są jeszcze większe. Niestety często tak bywa w przypadku samochodów sprowadzonych z USA. Przy tak ogromnych kwotach, zakup tego typu auta to bardzo duże ryzyko.

Nawet jeśli decydujecie się na zakup innego, dużo tańszego samochodu ze Stanów Zjednoczonych, to musicie uważać. Naszym zdaniem, zdecydowanie lepiej i bezpiecznie jest wybrać egzemplarz już naprawiony w Polsce. Jeśli zostało to zrobione dobrze, to taki samochód może nadal być w pełni bezpieczny. Sprowadzając auto, tak naprawdę kupujecie kota w worku. Musicie zapłacić za sprowadzenie, a i tak o faktycznym stanie samochodu dowiecie się dopiero przy jego odbiorze. Oczywiście zdarzają się też okazje, które są trafionymi zakupami. Niestety, jest też bardzo duże ryzyko trafienia na minę. Decydując się na zakup rozbitego auta z USA, musicie wziąć pod uwagę dodatkowe, niespodziewane wydatki podczas naprawy. W innym przypadku, możecie być rozczarowani.

Fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News