To BMW do złudzenia przypomina M3 E36 i jest znacznie tańsze, ale jest jeden haczyk!

To BMW do złudzenia przypomina M3 E36 i jest znacznie tańsze, ale jest jeden haczyk!

bmw_m3_coupe_3.0_5

Podaj dalej

Przeglądając oferty aut używanych na internetowych portalach aukcyjnych, trafiliśmy na piękne BMW Serii 3 E36, które do złudzenia przypomina topową wersję M3. Auto prezentuje się naprawdę rewelacyjnie i nawet przyglądając się mu przez dłuższy czas, trudno zorientować się, że to nie jest taka wersja.

Co to za odmiana?

Różnicę widać dopiero po otworzeniu maski, gdzie zamiast 6-cylindrowego silnika o pojemności 3,0 l i mocy 286 KM, mammy 4-cylindrową jednostkę 1,6 l dysponującą zaledwie 105 KM. Różnica w osiągach między tymi wersjami to przepaść. M3 z motorem 3-litrowym osiąga pierwszą setkę w zaledwie 6 s. Dostępna jest też wersja z silnikiem o pojemności 3,2 l, która rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 5,5 s. z kolei 105-konna odmiana widoczna na zdjęciach z aukcji osiąga pierwszą setkę w 12,7 s. Nie ma też oczywiście genialnego dźwięku 6-cylindrowego motoru. Jednak trzeba przyznać, że samochód został zmodyfikowany ze smakiem. Widać dbałość o każdy detal i za to twórcy oraz pomysłodawcy tego projektu należą się zdania uznania.

bmw_m3_coupe_3.0_58
Fot. BMW

Ile kosztuje ten egzemplarz, a ile prawdzie M3 E36?

Samochód został wystawiony za 37 900 zł. To dość drogo, ale auto ma niewielki przebieg na poziomie 192 000 zł. Poza tym same dodatki z modelu M3 też do tanich nie należą. Kondycja auta również wydaje się wzorowa. A ile kosztuje prawdziwe BMW M3 E36? Nawet do około 230 000 zł. Obecnie na jednym z większych portali aukcyjnych są właściwie tylko dwa egzemplarze tego modelu. Coupe oraz kabriolet. Przez dłuższy czas dostępny był również sedan, jednak prawdopodobnie znalazł już swojego nabywcę.

bmw_m3_coupe_3.2_4
Fot. BMW

Zakup, ale i sprzedaż takiego auta w Polsce nie należy do łatwych zadań. W przypadku takich krajów jak Szwajcaria, Niemcy czy Francja, jest ich znacznie więcej. Niestety są droższe. Aby je sprowadzić trzeba, albo pojechać tam na własną rękę, albo zapłacić firmie, która załatwi nam transport takiego samochodu. Mimo to warto wybrać właśnie M3 E36. Te auta nie będą już tracić na wartości. Z roku na rok zyskują. To bardzo dobra lokata kapitału na długie lata. Do tego, jazda tym samochodem to prawdziwa przyjemność bez ograniczeń przez systemy bezpieczeństwa. To ostatnia szansa, żeby spełnić swoje marzenia z dawnych lat. Taniej już nie będzie. Link do aukcji znajdziecie tutaj.

Fot. BMW

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News