To 21-letnie klasyczne Audi S8 ma przejechane zaledwie 13 100 km!

To 21-letnie klasyczne Audi S8 ma przejechane zaledwie 13 100 km!

Logo Audi

Podaj dalej

Tym razem mamy coś ciekawego dla fanów Audi, ale ten model docenią też po prostu entuzjaści klasycznej motoryzacji z lat 90. Na jednym z portali aukcyjnych pojawiło się wyjątkowo zadbane Audi S8 D2.

Co warto wiedzieć o wystawionym egzemplarzu Audi S8 D2?

Auto zostało wyprodukowane w 2000 roku. Ma pod maską wolnossący benzynowy silnik V8 o pojemności 4,2 l. To rozmiar typowy dla wielu modeli Audi. Jego moc seryjnie wynosi 360 KM i dokładnie taka jest w tym egzemplarzy. Samochód ma automatyczną 5-biegową skrzynię Tiptronic. Jego przebieg to zaledwie 13 100 km. Samochód pochodzi z rynku japońskiego. To właśnie tam najłatwiej jest znaleźć tak zadbany egzemplarz tego modelu.

Auto ma dość ciekawe wyposażenie. Fotele zostały wykonane częściowo z alcantary, a częściowo ze skóry. Wyglądają idealnie, jakby wczoraj opuściły stanowisko tapicerskie w fabryce Audi. Przednie siedzenia mają wysuwane podparcie ud. To rozwiązanie stosowane przez niemieckie marki premium od dekad. Bardzo dobrze sprawdza się w trasie.

Audi S8 D2
Fot. Audi

Co jeszcze ciekawego oferuje ten egzemplarz?

Jednym z ciekawszych elementów wyposażenia są jeszcze wstawki w desce rozdzielczej wykonane z włókna węglowego. Z ekskluzywnych dodatków, warto wspomnieć jeszcze o wysokiej jakości nagłośnieniu marki Bose. Kiedy to auto oferowano na rynku, ten system audio był prawdopodobnie jednym z najlepszych na rynku.

Samochód ma 18-calowe felgi AVUS II, spotykane we wszystkich modelach S z tamtego okresu. Były dostępne zarówno w pierwszej generacji S3, S4 B6, a także w modelu S6 C5. Jest tutaj również tempomat, szyberdach, a także trójramienna sportowa kierownica wyposażona w przyciski do zmiany biegów.

Audi S8 D2 tył
Fot. Audi

Na pokładzie auta są również systemy wspomagające kierowce. W dzisiejszych czasach to norma, jednak wtedy nie było to oczywiste. Samochód ma ABS i ESP, czyli system stabilizacji toru jazdy. Z ciekawych opcji warto wspomnieć jeszcze o podgrzewanych przednich i tylnych siedzeniach. Nie można zapomnieć również o tak oczywistym elemencie wyposażenia jak stały napęd 4×4 ze dyferencjałem typu Torsen. Marketingowa nazwa tego układu jest bardzo dobrze wszystkim znana, to słynne quattro. Link do aukcji z tym wyjątkowym egzemplarzem znajdziecie klikając tutaj.

fot. pixabay.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News