Teraz możesz poczuć się jak kierowca Formuły 1 i przejechać się prawdziwym bolidem na torze. Jak to możliwe? Zobacz!

Teraz możesz poczuć się jak kierowca Formuły 1 i przejechać się prawdziwym bolidem na torze. Jak to możliwe? Zobacz!

Podaj dalej

Jeśli całe życie marzyłeś, żeby poczuć się jak prawdziwy kierowca Formuły 1 to teraz masz okazję. Jedna z brytyjskich firm oferuje jazdy bolidem zespołu Jordan z 2002 roku. Oprócz samej przejażdżki tą maszyną w programie są również jazdy bolidem F1000,  a także BMW M3 oraz specjalne szkolenie.

Ile kosztuje taka przyjemność? Co jeszcze zawiera cena?

Aby poczuć się jak kierowca Formuły 1 przez kilka godzin, trzeba zapłacić dokładnie 1000 funtów. Oferta oprócz 10 okrążeń pokonanych w 600-konnym bolidzie zespoły Jordan z 2002 roku zawiera jeszcze inne ciekawe atrakcje. W tym, 20 kółek nieco słabszym bolidem F1000. A także kilkanaście okrążeń treningowych oraz widokowych w BMW M3. Jazdy odbywają się na torze wyścigowym w Hertfordshire.

Bolid startujący w wyścigach F1 dysponował silnikiem V10 RA002E produkcji Hondy. Jego pojemność to 3,0 l, a moc aż 800 KM. Jednak w wyścigówce, którą można wynająć zdecydowano się na nieco słabszą jednostkę o mocy 600 KM. Kierowca Formuły 1 musiał mieć jak najlepsze parametry. Natomiast dla zwykłego zjadacza chleba nawet moc niższa o 200 KM zdecydowanie nie zepsuje przyjemności z jazdy.

1000 funtów to około 5000 zł. Z jednej strony sporo, z drugiej jak na przejażdżkę życia nie są to aż tak duże koszty. A przecież dla niejednego fana motoryzacji byłoby to zwieńczenie jego motoryzacyjnych marzeń. Przecież raz się żyje! Więcej szczegółów znajdziecie klikając tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News