Ten wystawiony w Polsce diesel ma ponad 500 000 km!

Ten wystawiony w Polsce diesel ma ponad 500 000 km!

Zegary

Podaj dalej

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda samochód, który przejechał ponad 500 000 kilometrów? Teraz macie okazję przyjrzeć się takiemu autu. To prawdopodobnie jeden z największych przebiegów na polskich portalach ogłoszeniowych.

Jaki to samochód i za ile go wystawiono?

Auto, o którym mowa znajdziecie klikając w link tutaj. To osobowa wersja Forda Transita. Bus ma pod maską silnik Diesla o pojemności 2,2 l. Jego moc to 110 KM. Jak widać jednostka nie jest zbyt wysilona. To prawdopodobnie dzięki temu udało się jej pokonać tak duży dystans.

Jak można się domyślić na podstawie naklejek na aucie. Samochód służył prawdopodobnie do podwożenia dzieci do szkoły. Nie dziwi więc tak duży przebieg. Ogólnie dostawczaki oraz większe auta ciężarowe czy autobusy zwykle przejeżdżają znacznie więcej kilometrów niż pojazdy osobowe. To auta, o których można powiedzieć, że wręcz ,,pracują’’. Ford Transit został wystawiony za około 11 400 zł. Pojazd został wyprodukowany w 2006 roku.

ford_transit
Fot. Ford

Znalezienie auta z tak dużym przebiegiem w Polsce nie jest łatwe

20- czy 15-letnie samochody z przebiegiem powyżej miliona nie stanowią oczywiście większości rynku. Na pewno jest to raczej margines. Jednak przypuszczamy, że jest ich znacznie więcej niż takich aut wystawionych na internetowych portalach aukcyjnych. Dlaczego? Oczywiście z powodu kręcenie przebiegów.

Przeglądając jeden z największych portali ogłoszeniowych w Polsce zauważyliśmy jeszcze jedną ciekawą rzecz. Wiele aut z milionowymi przebiegami została wystawiona z błędem. Sprzedający przypadkowo dodali po prostu jedno zero za dużo. W efekcie w drastyczny sposób obniżyli szansę na sprzedaż swojego samochodu.

Ford Transit
Fot. Ford

Jakie auta mają największe przebiegi?

Oczywiście jak już wyżej wspominaliśmy ciężarówki, dostawczaki, autobusy oraz busy. Wśród samochodów z największą liczbą przejechanych kilometrów są również auta z silnikami Diesla. Zdecydowanie w czołówce znajdą się również limuzyny, kombi oraz SUV-y. Najmniejsze przebiegi będą miały auta sportowe, kabriolety, roadstery oraz samochody z nadwoziem coupe. Te zazwyczaj służą jako weekendowe zabawki i przez większość osób są użytkowane raczej sporadycznie.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że zdarzają się wyjątki. Nie można zupełnie wykluczyć znalezienia samochodu sportowego z dużym przebiegiem czy kombi z dieslem z małym.

Fot. pixabay.com, Ford

Przeczytaj również